پزشکی و سلامت

قوز پشت یا گوژ پشت

دسته بندی : پزشکی و سلامت

انحنا یا قوس طبیعی ستون فقرات این امکان را فراهم می آورد تا ستون فقرات بتواند وزن را در حالت ایستاده تحمل کند. زیاد بودن این قوس که از آن با اصطلاح قوز پشت یا گوژپشتی یاد میشود، باعث میشود تا بخش بالای پشت بدن گردتر از حالت معمولی به نظر برسد. البته کمر باید تا حدی قوس داشته باشد، اما اگر این انحنا بیشتر از 50 درجه باشد، به عنوان اختلال ستون فقرات تشخیص داده می شود.

علل و درمان شل شدگی پوست

دسته بندی : پزشکی و سلامت

 

با داشتن پوستی شل و آویزان ، نمی توان انتظار چهره ای زیبا و شاداب را داشت بلکه برعکس، شل شدن پوست باعث می شود سن فرد بیشتر از واقعیت به نظر برسد و او را خسته تر نشان دهد. بسیاری از کسانی که پوستشان می افتد و آویزان می شود، تصور می کنند این مشکل راه حلی ندارد. به راستی علت افتادگی و شکل شدن پوست چیست و آیا درمانی برای آن وجود دارد.

دلایل درد مچ دست

دسته بندی : پزشکی و سلامت

درد مچ دست

به دلایل مختلفی مچ دست دچار درد می شود علت یکی از این درد ها ضربه ناگهانی که به دست وارد میشود و یا شکستگی مچ دست است که در این مقاله راه های درمان آنرا توضیح دادیم.

در رابطه با پیچ خوردگی مچ پا

دسته بندی : پزشکی و سلامت

پیچ خوردگی مچ پا

رگ به رگ شدن یعنی رباط قوزک پا،کشیده یا پاره شده است ،معمولا پیچ خوردن پا برای اکثر مردم اتفاق می افتد اما بعضی از افراد آن را نادیده گرفته و به مرور زمان درمان آن کار سخت تری می شود حتی گاهی با عمل جراحی درمان شود.در اینجا در رابطه باپیچ خوردگی قوزک پا صحبت می کنیم.

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن