درمان افتادگی و شل شدگی سینه

دسته بندی : مراقبت و بهداشت

امروزه تعداد زیادی از زنان نگران افتادگی سینه های خود و عدم استحکام بافت آن می باشند. سلامت و ظاهر سینه ها یکی از شاخصه های زیبایی در زنان می باشد. رضایت فردی و داشتن سینه های سالم و سفت باعث افزایش جذابیت و اعتماد به نفس در زنان می گردد. جراحی پلاستیک سینه ها یکی از پنج جراحی زیبایی رایج در دنیا می باشد که اهمیت سلامت و ظاهر این عضو بدن را نشان می دهد.

 

 حاملگی و شیردهی افزایش سن، کم تحرکی، رژیم غذایی نامتعادل، افزایش یا کاهش وزن شدید از عواملی هستند که باعث افتادگی سینه ها در بانوان می شود. پوست سینه به دلیل کشیده شدن آن بسیار نازکتر از پوست بقیه بدن می باشد، به همین دلیل بسیار سریع دچار خشکی و چروک می گردد. در زیر سینه ها، ماهیچه ها و بافت چربی وجود دارد که به مرور زمان  و به دلیل عدم استفاده ضعیف و کوچک می شود. غدد شیر موجود در سینه نیز در دوران یائسگی با چربی جایگزین می شود. بافت هم بند در سینه از رشته های الاستین تشکیل شده که منجر به شکل دهی سینه ها می شود. این رشته ها در دوران حاملگی و کهولت سن شل و کشیده می شود و موجبات افتادگی و آویزان شدن سینه را فراهم می کند. لذا تغذیه سینه ها از طریق تحریک ساخت کلاژن و الاستین و مرطوب نگه داشتن سطح پوست سینه ها برای حفظ زیبایی و سلامت آنها ضروری می باشد.

 

کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه آندریا

در پاسخ به نیازهای فوق متخصصان این شرکت کرم فرم دهنده و سفت کننده آندریا را با استفاده از علم بیولوژی و سنتز پپتایدها ( پپتاید به پروئین های کوچکی که از توالی تعداد زیادی اسیدهای آمینه تشکیل شده است.) تولید نمودند. مواد طبیعی موجود در این محصول ترکیبی ایده ال و منحصر به فرد از فاکتورهای رشد و بایو پپتایدهای پوست می باشد که باعث تحریک متابولیسم و تکثیر سلولی و بهبود چشمگیر تولید کلاژن و الاستین در بافت پیوندی می گردد. و ضمن بازسازی عمیق پوست باعث افزایش قابل توجه سفتی و استقامت پوست شده و با حفظ رطوبت پوست باعث بازگشت شادابی و فرم اولیه سینه ها می شود. ترکیبات طبیعی موجود در این محصول باعث کاهش افتادگی سینه ناشی از جاذبه و بهبود حالت ارتجاعی در پوست می شود.

 

  عادتهایی که باعث شل شدگی و افتادگی سینه ها

خیلی از عادت های شما که ممکن است به نظر تان برسد هیچ ارتباطی با افتادگی سینه ندارد، می تواند با آن مرتبط باشد. عادتهایی از قبیل  ایستادن، بدنشستن، قوز کردن، تمرینات سینه انجام ندادن، استفاده از لباس زیر با سایز نادرست (که در 80 درصد خانوم ها وجود دارد). سیگار کشیدن، و رژیم غذایی نادرست همه باعث افتادگی سینه می شود. بنابراین اگر از این عادت دوری کنید. فرم سینه هایتان بهتر خواهد ماند. در تحقیق جدیدی که در دانشگاه UCLA انجام گرفت، مشخص شد که بافت سینه دو تا سه سال سریع تر از بافتهای دیگر بدن پیر می شود.

الف) کشیدن سیگار

حتی سینه ها هم از آسیب های سیگار در امان نیستند. کشیدن هر میزان سیگار، با کاهش ذخیره خون در سطح پوست، پوست را ضعیف و پیر می کند.

ب) بالا و پایین رفتن زیاد وزن:

بالا و پایین رفتن وزن تا 4ـ 5 کیلو اشکالی ندارد. اما شل و سفت کردن رژیم غذایی که باعث بالا و پایین رفتن وزن تا 10-15 کیلو میشود. مطمئناً نمی تواند تأثیر خوبی روی سینه هایتان داشته باشد. هر بار که وزنتان بالا و پایین می رود بافت های سینه شل تر می شود.

پ)  عدم استفاده از کرم ضد آفتاب

قرار گرفتن پوست در معرض اشعه UV بدون پوشش محافظ کرم ضد آفتاب می تواند موجب چروک شدن زود رس پوست شده و با کشیدن کلاژن و آسیب رسیدن به پوست، سینه هایتان نیز همین تأثیر را خواهد گرفت.

ت) عدم استفاده از سینه بندهای سفت.

چه سوتین گشادی باشد که معمولاً تنتان می کنید و چه سوتین ورزشی تان، اگر سینه هایتان به خوبی نگه داشته نشوند، دچار افتادگی خواهد شد. هر چه تکان های سینه بیشتر باشد. پوست سینه و کلاژن ها بیشتر دچار فشار خواهد شد. بنابراین بهتر است از سینه بندی استفاده کنید که درست اندازه سینه هایتان باشد و شکل آن را به خوبی حفظ کند.

ث) ورزش های شدید

هنوز تحقیقات در این زمینه به نتیجه نرسیده  است اما بعضی متخصصین اعتقاد دارند حرکات جلو و عقب رونده ای  که ممکن است موقع دویدن یا ورزش های مداوم اتفاق افتد می تواند موجب ترکیدن کلاژن های سینه شود. اما قبل از اینکه از روی تردمیل پایین بیایید. جزئیات آن بیشتر مطالعه کنید و یادتان باشد که ورزش کمک می کند به طریق دیگر ظاهر جوان تری پیدا کنید.

 

راهکارهایی برای جلوگیری از افتادگی سینه

 

1) تمرینات ورزشی برای بافت سینه:

یکی از بهترین راه ها برای سفت نگهداشتن سینه ها ورزش است و در بین تمرینات، شنا (شنا در خشکی) بیشترین تأثیر را در عین سادگی دارد و باعث تقویت عضلات سینه ای شده و چربی ها اضافی را از بین می برد.

تمرین: با شکم روی زمین دراز بکشید و در حالی که کف دست و پنجه پا با زمین در تماس هستند، سعی کنید بقیه نقاط بدن را از زمین جدا کنید، سپس آرنج را خم کنید و بدون این که با سینه و شکم با زمین در تماس باشید آنها را تا جای ممکن به سطح زمین نزدیک کرده و دوباره آرنج را صاف کنید.

 

2) ماساژ:

الف) ماساژ با روغن زیتون:  حداقل دو تا سه بار در هفته سینه ها را روغن زیتون ماساژ دهید. اینکار به سفت شدن پوست و بازگشت قوام آن بسیار کمک می کند یکی ازخواص روغن زیتون دادن خاصیت کشسانی و بازگرداندن آلاستیسیته پوست می باشد.

ب) ماساژ با یخ:  دو تکه یخ بردارید و به صورت دایره وار از اطراف سینه تا نوک آن را ماساژ دهید. نکته ای که حتماً باید به آن توجه داشته باشید اینکار را بیش از یک دقیقه انجام ندهید. چرا که پوست سینه بسیار حساس است.  این نوع ماساژ به خوش فرم شدن سینه نیز کمک می کند.

پ) ماسک سینه: می تواند هفته ای یکبار از ماسک سینه استفاده کنید. خیار را رنده کرده و زرده تخم را به آن اضافه کنید. مخلوط را به اندازه کافی هم بزنید تاخوب ترکیب شود و سپس برای مدت 15 الی 20 دقیقه بر روی سینه ها قرار دهید و بعد از این مدت زمان، سینه ها را با آب خنک بشوید. اینکار به استحکام بافت بدن و شادابی پوست بسیار کمک خواهد کرد و تأثیر آن را بعد از چندهفته احساس می کند.

 

3) سینه بند (سوتین) مناسب:

خیلی مهم است که در انتخاب سینه بندمناسب دقت داشته باشید . درصورتی که از سایز نامناسب استفاده کنید و یا نوع نامناسبی بپوشید، خود باعث از دست رفتن فرم سینه ها می شود. در صورتی که سینه های افتاده دارید حتما سینه بندی را انتخاب کنید که قوام داشته باشد و به بالا آوردن سینه ها کمک کند.

 

4) استفاده از روغن های گیاهی

با استفاده از روغن هایی نظیر روغن بادام و روغن دانه انگور و ماساژ دادن سینه می توانید باعث تقویت پوست ناحیه و بازگشت قوام و شکل مناسب آن شوید. در صورت نیاز می توانید این روغن را همراه با عصاره های گیاهی دیگر مصرف کنید.

 

5) عصاره های گیاهی:

عصاره هویج، عصاره درخت سرو، عصاره رازیانه، عصاره نعناع و برخی دیگر از عصاره ها بسیار در فرم دهی و شادابی پوست تأثیر دارند و می تواند از آنها برای بر طرف کردن شل بودن سینه ها و سفت کردن پوست استفاده کرد. در استفاده از عصاره در هر دفعه بیشتر از 2 قطره استفاده نکنید. زیرا که احساس سوزش و حساسیت در شما ایجاد می کند.

 

6ـ استفاه از کرم های سفت کننده سینه

در کنار تغذیه مناسب و تمرین منظم، استفاده از کرم های سفت کننده سینه نیز می تواندباعث نیتجه گیری سریعتر شود. استفاده از این کرم ها دوبار در روز مطمئناً به شما کمک بسیاری خواهد کردو بهترین راه این است که مقدار مناسبی را در کف دست خود ریخته و به آرامی با حرکات دایره ای رو به بالا سینه ها خود را ماساژ دهید.

 

7ـ کلاژن برای داشتن سینه هایی سفت.

کلاژن به طور طبیعی در بدن ساخته شده و باعث حفظ قابلیت ارتجاعی پوست می شود. اما همزمان با افزایش سن میزان ساخت این ماده نیز کمتر شده و پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. بعضی از غذاهای غنی از کلاژن، شامل، مرغ، گوشت بدون چربی، و هر نوع میوه و سبزیجات قرمز رنگ، می باشد. ویتامین سی نیز وقتی پای ساخت کلاژن و ترمیم بافت های چربی به میان می آید بسیار مهم است.

 

8ـ آب درمانی

 آب درمانی روش منحصر به فردی برای سفت شدن سینه ها است. تمام چیزی که نیاز دارید آب است.  شما باعث افزایش جریان خون در پوست شده که باعث کمک به فرآیند سازندگی کلاژن و حفظ قابلیت ارتجاعی آن می شود. پروتئین های پوست که از این روش ساخته می شوند باعث بزرگی و سفتی سینه ها می شود ، یک راه پیشنهادی برای آب درمانی ؛ برای 30 ثانیه سینه های خود را زیر آب داغ بگیرید و بلافاصله به مدت نصف آن زمان یعنی 15 ثانیه با آب سرد این عمل را انجام دهید . برای 10ـ 8 دقیقه این فرآیند را تکرار کنید، از آب داغی که با آن احساس راحتی و آرامش دارید استفاده کنید و با آب سرد این فرآیند را به پایان برسانید. برای نتیجه گیری بهتر این کار را روزانه انجام دهید.

 

9ـ سینه های خود را با محلول های با پایه کلاژن شستشو دهید.

در واقع استفاده از لوسیون های سفت کننده و فرم دهنده ی سینه که آنتی اکسیدانها هستند رادیکالهای آزاد را که باعث شل شدن سینه ها می گردد از بین می برد.

 

چند تمرین ورزشی سینه

1ـ فشار سینه ـ 3 دور ، 10 تایی.

 

 2ـ پوش آپ: سفت کردن سینه و بهبود وضعیت فیزیکی بدن

حداقل 30 بار در هر نوبت.

3ـ سفت شدن سینه

هر روز 10 بار ـ 10 دقیقه

 

 

 نام سایت: www.poostkala.com

شماره تماس : 37130911-051

پیامک: 200070702000

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن