راه های درمان سلولیت

دسته بندی : مراقبت و بهداشت

سلولیت

چگونگی ایجاد سلولیت:

به تجمع بد شکل چربی در زیر پوست که به دلیل اختلال در سوخت و ساز آن است ایجاد شده است گفته می شود این مشکل بیشتر در خانم ها رخ می دهد یا بهتر است بگم در تمام دنیا در نژاد های مختلف اکثر خانم های بالای 20 سال این دغدغه را دارند زیرا باعث از بین رفتن زیبایی پوست می شود.

 

چند علل بارز سلولیت:

* عدم تحرک و ورزش نکردن: تحرک و ورزش باعث بهبود خون‌ رسانی به بافت چربی زیر پوستی و سوخت و ساز بهتر چربی‌ها می‌شود.
* ژنتیک: بدین معنی که  اگر مادر شما سلولیت دارد شما هم احتمالا‌ این فرورفتگی‌های بد شکل را در اندام‌های خود خواهید یافت.
* نوشیدن ناکافی آب: توصیه می‌شود روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشید.
* خوردن غذا‌های چرب و ناسالم از نظر تغذیه‌ای
* سیگار کشیدن
* جریان ناکافی سیستم لنفاوی
* جریان ناکافی خون در ناحیه زیر پوستی
* پیروی از رژیم‌های غلط غذایی به منظور لاغر شدن

 

 چرا سلولیت  در مرد ها تشکیل نمی شود:

مرد ها به دلیل طرز قرار گرفتن فیبر های بافت همبند در زیر پوست شان وبه این  دلیل که پوست محکم تری دارند سلولیت ندارند. این فیبر ها به جای اینکه به صورت متقاطع قرار گیرند،به صورت عمود بر پوست قرار گرفته اند و به همین دلیل تشکیل سلولیتی چربی هرگز در زیرپوست شان اتفاق نمی افتد.دلیل دیگر هورمون ها هستند..هورمون ها یکی از عوامل عمده در تنظیم و تعدیل سوخت وسازو ذخیره چربی ها در زیر پوست می باشند. زنان در دوران بلوغ، سندرم پیش ازقاعدگی،یائسگی و در ماه های اول استفاده از قرص های دبارداری دچار تغییرات هورمونی می شوند و به همین دلیل است که اغلب زنان لاغر و یا دارای وزن مناسب هم سلولیت دارند و فقط چاق ها و یا زنان دارای اضافه وزن از سلولیت شکایت ندارند.

 

درمان:
بدیهی است درمانهای گوناگونی برای سلولیت در سرتاسر دنیا با بکارگیری تجهیزات و انواع کرمها و لوسیونها و اعمال جراحی در حال انجام است . گزارشاتی مبنی بر درمانهای لیزر روشهای  لیپوساکشن . آنزیم درمانی . داروهای خوراکی. درمان التراسوند و درمانهای الکتریکی رایج را میتوان عنوان نمود .ساده ترین راه حل را معمولا با بکارگیری درمانهای ترکیبی مثلا یک نمونه رژیم کاهش وزن به همراه تمرینات ورزشی مناسب و ماساژهای مخصوص  با کرم های ارگانیک و گیاهی را میتوان نام برد که این روش مفیدترین روش برای درمان سلولیت شناخته شده است.

 

کرم لاغری و درمان سلولیت آندریا

کرم لاغری و درمان سلولیت

محصولات آندریا

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن