در رابطه با دستمال مرطوب

دسته بندی : مراقبت و بهداشت کودکان

 دستمال مرطوب

امروزه اکثر خانم ها برای تمیز کردن پای نوزادان خود از دستمال مرطوب استفاده می کنند ،دستمال مرطوب جایگزین خوبی برای زمانی که به آب دسترسی نداریم یا برای جلوگیری از سرما خوردن کودکان هنگام شستشو با آب ،اما شما می توانید با رعایت چند نکته استفاده درست از دستمال مرطوب را انجام دهید.

 

 از فواید دستمال مرطوب کودک بیشتر بدانیم:

مراقبت از پوست از لحظه تولد آغاز می گردد و خصوصاً در این دوره به دلیل حساسیت پوست، اهمیت آن بیشتر است. امروزه در بخش صنایع بهداشتی و آرایشی، بخش ویژه ای به محصولات نوزادان و کودکان اختصاص داده شده است.
براساس گزارش های سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تولید محصولات محافظت از پوست کودک از سال ۱۹۹۶ الی ۲۰۱۲ تاکنون ۸ برابر شده است و انواع دستمال های مرطوب پاک کننده کودک بخش مهمی از این محصولات را تشکیل می دهد.
معمولاً در نوزادان و کودکان گروه سنی زیر ۳ سال به دلیل استفاده از پوشک، مشکلات پوستی دیده می شود که می تواند موجب سوزش، خارش، و حتی عفونتهای پوستی گردد.
همچنین به دلیل آنکه پوست نوزادان و کودکان ۵ برابر نازک تر از پوست بزرگسالان می باشد، لذا عدم نگهداری مناسب از پوست و عدم توجه به پاکیزگی آن، می تواند سبب بروز امراض پوستی، عفونی و یا قارچی در نوزادان و کودکان شود. از سوی دیگر تغذیه پوست نوزاد و کودکان با ویتامین ها و مکمل های مغذی پوست می تواند زمینه ساز پیدایش پوستی سالم و شاداب در بزرگسالی می شود.چرا دستمال مرطوب کودک:
به دلایلی که در بالا عنوان شد، اهمیت نرم و لطیف نگه داشتن پوست با استفاده از مواد التیام بخش، پاکیزه نگهداشتن پوست با استفاده از مواد آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده و همچنین تغذیه پوست با استفاده از مکمل های مغذی برای نوزادان و کودکان، بیش از پیش روشن می گردد.
تمیز کردن پوست نوزادان با استفاده از شستشو با آب معمولی، اولاً در هر زمان و هر مکانی مسیر نمی باشد، ثانیاً قدرت ضد عفونی کنندگی نداشته و هیچ کدام از اهداف فوق را تامین نمی نماید، و از همه مهمتر مواد افزودنی (مثل کلر) که در آب شهری اضافه می شود ممکن است باعث تحریک و بروز حساسیتهای پوستی شود.
دستمال مرطوب ویژه کودک، محصولی است که براساس آخرین یافته های علمی و دانش پوست طراحی و فرموله شده و کلیه موارد با اهمیت فوق الذکر را تامین می نماید و نیز در هر مکان و زمانی به دفعات و به آسانی قابل استفاده می باشد.

 

خصوصیات دستمال مرطوب کودک چیکو:
۱- استفاده از مواد و عصاره های طبیعی
۲- عدم استفاده از نگهدارنده های مضر
۳- پارچه های مصرفی

دستمال مرطوب پاک کننده کودک 72 عددی چیکو

چیکو

دستمال مرطوب چیکو

 

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن