مراقبت و بهداشت کودکان

در رابطه با خشکی پوست نوزادان

دسته بندی : مراقبت و بهداشت کودکان

مرطوب کردن پوست کودک

با شروع فصل سرما ما باید بیشتر مراقب کودکان خود باشیم زیرا در این فصل با خشکی و یا اگزما پوست مواجه می شیم که اگر آن را جدی نگیریم امکان به وجود امدن مشکلاتی برای کودکان ما می شود که در اینجا نکاتی را در این رابطه ذکر کرده ایم...

در رابطه با دستمال مرطوب

دسته بندی : مراقبت و بهداشت کودکان

 دستمال مرطوب

امروزه اکثر خانم ها برای تمیز کردن پای نوزادان خود از دستمال مرطوب استفاده می کنند ،دستمال مرطوب جایگزین خوبی برای زمانی که به آب دسترسی نداریم یا برای جلوگیری از سرما خوردن کودکان هنگام شستشو با آب ،اما شما می توانید با رعایت چند نکته استفاده درست از دستمال مرطوب را انجام دهید.

در رابطه با مزایا و معایب پستانک

دسته بندی : مراقبت و بهداشت کودکان

استفاده از پستانک

یکی از دغذغه ها ی خانم ها در دوران نگهداری نوزادان استفاده کردن یا بهتر بگم چگونگی استفاده از پستانک می باشد این طبیعی است که شما نگران باشید اما شما می توانید با داشتن اطلاعات کافی از مزایا و معایب پستانک و رعایت چند نکته بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

در رابطه با ماساژ کودکان

دسته بندی : مراقبت و بهداشت کودکان

ماساژ کودکان

ماساژ دادن کودکان باعث آرامش و هوشیاری او می شود این عمل زیباترین عمل برای شناخت احساسات و واکنش ها و ایجاد آرامش می باشد.اما باید در ماساژ کودکان دقت بیشتری داشت و نکاتی را رعایت کرد.

در رابطه با شیردهی نوزادان با شیشه

دسته بندی : مراقبت و بهداشت کودکان

شیشه شیر

یکی از نگرانی مادران گرفتن نوزدان خود از شیرمادر و شیر دادن آن ها با استفاده از شیشه شیر می باشد این کار یکم دشوار است اما قابل انجام است فقط باید در رابطه با شیشه شیر و استفاده از آن نکاتی را باید رعایت می کنند.

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن