ایپلاسیون و دیپلاسیون

دسته بندی : مراقبت از پوست

برای حذف موهای زائد روش های مختلفی وجود داره که هر کس برحسب تجربه و آگاهی خود روشی را انتخاب می کند. در بین این روش ها. دو شیوه اپلاسیون و دیپلاسیون کاربرد بیشتری دارد. به طور مثال به روش هایی مانند وکسینگ و استفاده از مومک اپیلاسیون (EPLIATION) و و به روش هایی مثل استفاده از کرم های موبر دیپلاسیون (DEPILATION) گفته می شود. این دو با اینکه نام های شبیه بهم دارند، برای حذف مو  استفاده می شود اما نتیجه هر کدام  با دیگری متفاوت است.

 

 

  ایپــلاسیون

 اپیلاسیون در معنای انگلیسی به معنای از بین بردن موهای زائد در هر قسمت از بدن و صورت است. این روش یکی از بهترین روش های برطرف کردن موها زائد و ناخواسته می باشد و موهای زائد از ریشه کنده می شود. معمولاً  اپیلاسیون بدن از طریق روشهای مثل لیزر، الکترولیز، استفاده از چسب خاص(موم)، بندانداختن، و موچین انجام میشود.

 

 

 

 در  اپیلاسیون عوارضی چون شل شدن پوست، فولیکولیت (التهاب روزنه های رویش مو) ، ایجاد موی زیر پوستی، التهاب پوستی ، آکنه ناشی از اپیلاسیون و حساسیت های پوستی دیگری را به دنبال دارد، که در بلند مدت باعث افتادگی و لک می شود.

 

اپیلاسیون در نواحی حساس، مثل ناحیه تناسلی، زیربغل یا اطراف پستان، مشکلات بیشتری ایجاد می کنه و به علت وجود رطوبت در  این نواحی احتمال فولیکولیت در این نواحی  بیشتر زا بقیه نواحی می باشد.

 

 

اگر اپیلاسیون با دقت انجام نشود ممکنه مویرگ های زیر پوست پاره شده و خونریزی و کبودی اتفاق می افتد. هچنین ضخیم تر بودن موهای این نواحی  نسبت به دیگر قسمت های بدن.باعت التهاب پوستی بیشتری می شود.       

     

استفاده از اسکراب ها و لایه بردارها، نرم کننده طبیعی قبل و بعد از موزدایی و اپیلاسیون به خانمها توصیه می شود.     

 

 

اسکراب بدن ارگانیک ماریلو بایو Marilou Bio حجم 100 میل

 

 

 

دیپــلاسیون

در دیپلاسیون موها  از سطح پوست برداشته می شود. و به همین دلیل رشد در ایپلاسیون کندتر از دیپلاسیون است.

 

 

کرم موبر بیوتال BIOTAL مخصوص پوست صورت

 

دیپلاسیون ممکنه باعث حساسیت پوستی شود. که برای اطمینان خطر قبل از مصرف روی بخشی کوچکی از پوست تست شود. و سپس با اطمینان خاطر از کرم موبر استفاده شود.

 

کرم های موبر باعث لایه برداری سطح پوست و شادابی پوست می شود. و استفاده از آنها  بسیار ساده است و وقت زیادی رو نمی گیرد و لزومی ندارد برای انجامش به آرایشگاه مراجعه کنید. فقط کافی است کرم رو روی پوست تمیز و خشک پخش کنید و بعد از گذشت زمان مشخص شده روی محصول، او رو از روی پوست پاک کنید و آبکشی کنید.

 

 

 موبری خریداری کنید که دارای ترکیبات تقویتی و مرطوب کننده باشد.

 

کرم رو روی پوست آسیب دیده ( مثل زخم یا خراش پوستی) نزنید.

 

اگر پوست حساسی دارید یا می خواهید از کرم برای نواحی حساس استفاده کنید دقت کنید که محصول خریداری شده با نیاز شما متناسب باشد.  

 

فراموش نکنید که بعد از هر روشی از یک کرم یا ژل ویژه بعد از اصلاح بدن استفاده کنید. این محصولات کمک می کنند پوستتون ضد عفونی شود و التهابات کاهش یابد.

 

 

چند نکتـه

1ـ بهترین زمان برای اپیلاسیون بدن بانوان در دو هفته اول پس از پریود( دو هفته اول پس از قاعدگی) می باشد. این به این معنی نیست که شما در زمان دیگر نمی توانید اپیلاسیون کنید و شما حتی در دوران یا قبل و بعد از قاعدگی هم می توانید از اپیلاسیون بهره ببرید، اما در زمان توصیه شده میزان حساسیت ها شما کمتر است.

 

2ـ در روش مومی بهتر است اندازه موها به حدی باشد که موم بتواند آن را از ریشه درآورده و رشد آن را به تأخیر بیندازد. معمولاً اندازه این موها از 4تا6 میلیمتر باید باشد تاریشه قوی ای که به خاطر استفاده مکرر از تیغ به وجود آمده کنده شود.

 

 

3ـ اگر حتی قبل از این سن مدام از موم  برای اپیلاسیون استفاده می کردید. سعی کنید بعد از 45 سالگی روش اپیلاسیون را تغییر دهید. با افزایش سن و تغییرات هورمونی  پوست خشک تر می شود  و جراحات روی آن به سرعت بهبود پیدا نمی کند. بعد از این سن استفاده از کرم های موبر بهتر است.

 

4ـ اپیلاسیون روزانه باعث سفت شدن پوست و آسیب آن و ضخیم شدن موها به خصوص در صورت استفاده از تیغ یا اپیلاتورهای برقی می شود. برای تمیز کردن موهای زائد، بهترین انتخاب، استفاده از موم در کناب پمادهای کندکننده رویش مو است.

 

5ـ اپیلاسیون بدن در جهت عکس رویش موها انجام می شود. می توانید پس از اپیلاسیون، پوست را شسته و از مقداری کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 

6ـ زمانی که قصد اپیلاسیون دارید به وسیله نمک و شکر، اقدام به لایه برداری روی پوست خود نمایید. نمک را برای پوست های خشک و خشن و شکر را برای پوستهای حساس استفاده نمایید. برای اینکار کافی است مقدار از نمک یا شکر را روی پوست ریخته و با حرکت دایره ای مخالف جهت رشد مو می ساییم. این کار به نتیجه بخشی بهتر اپیلاسیون و موثرتر شدن نتیجه آن کمک می کند.

 

لیزر موهای زائد بدن تریا Tria مدل 4X

 

برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست و مو با شماره تلفن 37130911 ـ 051 و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا www.poostkala.com مراجعه فرمایید.                                 

 

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن