لیزرهای خانگی

دسته بندی : مراقبت از پوست

بیشتر ما در بخش هایی از بدنمان موهای زائدی داریم و از روش های متفاوتی برای رفع آنها استفاده می کنیم مانند شیو تا برداشتن با موچین. ما زمان خود را برای این روش های دردناک صرف می کنیم ولی روش های نوین برای رفع موهای زائد به خوبی می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کنند. لیزرهای نوینی به نام لیزرهای خانگی به بازار آمده اند به خانم ها و آقایان اجازه می دهند تا در خانه و در حریم شخصی خود از شر این موها راحت شوند .

 

لیزر موهای زائد خانگی سیلک پرو Sikl Pro

 

لیزرهای خانگی برطرف کننده موهای زائد

آیا این امکان وجود دارد بتوان با لیزرهای خانگی به طور شخصی و در منزل اقدام به ازبین بردن موهای زائد کرد؟ آیا لیزرهای کوچک و قابل حمل و ارزان وجود دارند که به راحتی بتوان آنها را خریداری کرد و بطور شخصی استفاده نمود؟ آیا این امکان وجود دارد که بدون داشتن دانش تخصصی پزشکی با لیزرهای قابل حمل برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شد؟

 

مکانیسم لیزر برای از بین بردن موهای زائد

نور لیزر از سطح پوست عبور کرده، رنگدانه های مشکی تنه مو در زیر پوست می شود. انرژی جذب شده تبدیل به حرارت شده و این حرارت سلول های زاینده مو که در تحتانی ترین قسمت مو و یا در محل اتصال عضله مو به ساقه مو قرار دارند را از بین می برد.

 

لیزر موهای زائد بدن رمینگتون Remington مدل IPL6750

رنگدانه های مشکی یا ملانین در سطح پوست هم قرار دارند. ما باید سطح پوست را در مقابل آسیب ناشی از نور لیزر محافظت کنیم. برای این منظور سطح پوست را خنک می کنند. در دستگاه های لیزر واقعی این کار را با تجهیزات بسیار پیشرفته و دقیق و پیچیده انجام می دهند. اما در دستگاه های لیزر خانگی این کار را با ژلی که در یخچال قبلا خنک شده انجام می دهند. و برای جلوگیری از آسیب سطح پوست، میزان انرژی دستگاه ار به میزان قابل توجهی کاهش داده اند.

 

کسانی که با فیزیک لیزر آشنایی دارند، می دانند که نور لیزر یک تک طول موج است که از شدت بالایی برخوردار بوده وجود دارند. این دستگاه ها لیزر واقعی IPL و در مسیر مستقیم حرکت می کنند. همچنین دستگاه های مشابه لیزر به نام نیستند. بلکه یک نور وسیع الطیف با شدت بالا با فیلتر کردن نور این دستگاه ها با عدسی های متفاوت می توان از آنها تا حدی به جای لیزر استفاده کرد. امتیاز این دستگاه ها این است که از لیزر ارزانتر بوده و یکی از آنها فقط با تعویض عدسی می تواند جای چند دستگاه لیزر متفاوت کار کرد. اما خوب بطور کلی نسبت به دستگاه های لیزر ضعیف ترند.

 

دستگاه های که به عنوان لیزر دستی و خانگی به فروش می رسد در واقع لیزر واقعی نبوده بلکه از نوع IPL می باشند. دستگاه های IPL در حال حاضر برای برطرف کردن موهای زائد بکار می روند .البته بطور کلی این دستگاه ها نسبت به لیزر اثر کمتری دارند. میزان انرژی تولید شده توسط همین دستگاه ها IPL بین 25 تا 40 ژول در سانتیمتر مربع است. در حالیکه لیزرهای دستی و خانگی حداکثر 10 ژول در سانتیمتر مربع انرزی تولید می کنند. مطالعات علمی متعدد نشان داده هنگام تاباندن نور یا لیزر برای درمان موهای زائد در صورت استفاده از انرژی کم به جای از بین رفتن تحریک رویش موهای زائد اتفاق می افتد.

 

اخیرا در اروپا و آمریکا دو شرکت معروف Boots  و Philips  اقدام به عرضه چنین دستگاه هایی نموده است. آیا این دستگاهها نیز بطور پارادوکس منجر به تحریک رویش موهای زائد می شوند یا نه چیزی است که هنوز مشخص نشده است.

 

سازندگان این دستگاه ها مدعی شده اند که اگر هر هفته یک بار به مدت شش تا دوازده ماه استفاده شوند منجر به کاهش موهای زائد می شود.

 

 

لیزر موهای زائد بدن تریا Tira مدل 4X

 

 

مزایای لیزر خانگی

لیزر روش سریع و ایمن و اثر بخش برای رفع موهای زائد صورت و بدن است ولی هزینه بالا آن به همراه زمان صرف شده برای مراجعه به مراکز لیزر می تواند برای عده ای عذاب آور باشد. نسل اول لیزر خانگی نتوانست به میزان قابل توجهی رضایت مشتریان را جلب کند و به خوبی موهای زائد را رفع کندولی نسل های بعدی آن با استانداردهای بهتری ساخته شدند.

 

یکی دیگر از مزایای لیزر خانگی از فناوری لیزر داپود استفاده می کنند که در مراکز لیزر و توسط متخصصان پوست هم به کار برده می شود . توسط سازمان غذا و دارو هم تأیید شده است. در این روش با گسیل پرتوها به فولیکول مو، امکان رشد مجدد موها از بین می رود. نازکی سر لیزرها باعث می شود تا رفع موها نواحی کوچک بدن مانند زیربغل و بالای لب راحت تر شود.

 

 

معایب لیزر خانگی

از آنجایی که لیزر فقط موهای در حال رشد را از بین می برد . ممکن است مدت زمان لازم برای رفع موها خیلی طولانی شود همچنین عملکرد لیزر برای بخش هایی از بدن بهتر از سایر مناطق است.

 

همچنین سازندگان این دستگاه ها محدودیت هایی را در استفاده از این دستگاه ها برای نواحی مختلف بدن قرار داه اند . استفاده یکی از این دستگاه ها در صورت  و یک نوع دیگر در ناحیه تناسلی منع شده است.

 

شرکتهای سازنده تأییدیه ایمنی برای دستگاه ها خود دارند. اما در مورد هیچکدام مطالعه علمی مستقل و ثبت شده در ISI از شرکتهای سازنده که نشان دهنده میزان اثر بخشی آنها باشد وجود ندارد.

 

لیزر موهای زائد بدن فیلیپس PHILIPS مدل SC1997/00

 

برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست و مو و ... به شماره 37130911 ـ 051 و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا www.poostkala.com مراجعه فرمایید.

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن