صورتی زیبا و جوان داشته باشید.

دسته بندی : مراقبت از پوست

هرخانمی تمایل دارد تا صورتی زیبا و پوستی شفاف و خوب داشته باشد. اغلب سریع آرایش می کنند اما مراقبت از پوست را نادیده می گیرند شما  در هر دهه از سن خودتان  می توانید با پیروی از یک سری نکات ساده به زیبایی دست پیدا کنید.

 

دهه 20

20 سالگی اوج نشاط و شادابی پوست یک بانوی جوان است. سنی که کمتر به مراقبت های جدی پوست احتیاج دارد؛ اما در صورتی که از همین سن و چه بسا زودتر مراقبت از پوست را شروع کرده باشید، همین روند را ادامه دهید. در این سن و سال نیازی به استفاده از ماسک با ویژگی لایه برداری نیست. اگر هم نیاز باشد عموماً در دهه دوم یعنی از 25 سالگی به بعد، نمونه هایی بسیار ملایم که به پوست آسیب نرساند، مناسب است. حتی در این سن توصیه می شود از محصولاتی با پایه گیاهی، ارگانیک و روغن های مغذی طبیعی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که با توجه به پایین آمدن سن آرایش در دختران جوان، پوست سریع تر در معرض آسیب قرار می گیرد. به همین خاطر لزوم استفاده از محصولات بهداشتی هم به مراتب مهمتر می شود.

کرم شاداب کننده شب پایوPAYOT مدل مای پایو حجم 50 میل

 

1ـ یک روغن مغذی با پایه زیتون ،بادام و حتی آرگان گزینه خوبی است.

2ـ یک ماسک ملایم برای رفع لایه های مرده و افزایش شادابی پوست.

3ـ یک محلول شستشو مناسب مثل یک فوم را فراموش نکنید.

4ـ یک مرطوب کننده اولین و مهمترین محصول بهداشتی شما باید باشد.

دهه 30

اگر از سال ها قبل به مراقبت از پوست فکر کرده اید، احتمالاً در این سن دغدغه کمتری در مورد نگهداری پوست خود دارید و نسبت به محصولات بهداشتی آگاه تر هستید. این دهه برای خیلی ها مهمترین زمان مراقبت از پوست است. چرا که چروک ها (حتی اگر پوست خوبی دارد) رفته رفته روی پوست ظاهر می شوند. در این سن و سال می توانید علاوه بر ماسک شاداب کننده، سراغ انواع اسکراب و لایهبردارها هم بروید. فراموش نکنید که لایه بردار با حذف لایه های مرده پوست، به جذب بهتر کرم ها تغذیه کننده ای که استفاده می کنید کمک می کند.

 1ـ یک پاک کننده مناسب نه تنها برای آرایش صورت بلکه برای حذف آلودگیها از روی پوست صورت است.

2ـ داشتن یک محلول تغذیه کننده برای سن و سال شما مناسب است.

3ـ زمان آن رسیده که به فکر یک کرم دور چشم مناسب باشید.

کرم لیفتینگ شب لیراک lIERAC مدل لیفتیزیم

 

دهه 40

در میانسالی اگر به فکر مراقبت از پوست هستید ، به یک پکیج کامل از محصولات بهداشتی احتیاج دارید. یک لایه بردار مناسب اولین کاری که می کند منجر به جذب بهتر محصولاتی مثل کرم شب، آب رسان، کرم تغذیه کننده و ... می شود. که از مهمترین محصولات دهه 40 سالگی است.

ـ در این سن و سال باید سراغ محصولات مناسب و در اصطلاح آنتی ایج (Anti-AGE) بروید. احتمالاً محصولاتی با تأثیر بوتاکس که منجر به از بین بردن چین و چروک های ریز و جلوگیری از زیاد شدن چروک می شود هم مناسب است. همه چیز بستگی به این دارد که تا به  امروز چقدر به فکر سلامت پوستتان بوده اید. به این خاطر که سن پوست شما با سن شناسنامه ای تان دو عدد کاملا مجزا است. ممکن است 40 ساله باشید، اما به دلیل نوع مراقبت مناسب، 35 ساله به نظر برسید و برعکس.

کرم دور چشم ایو روشه Yves Rocher مدل آنتی ایج گلوبال

1ـ استفاده از کرم شب در میانسالی فراموش نشود.

2ـ نوع کرم دور چشم و غلظت آن با کرمی که در 30 سالگی استفاده می کردید. متفاوت است.

3ـ حتما از یک کرم ضدچین و چروک برای کند کردن این روند استفاده کنید.

 

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن