مراقبت از پوست

ایپلاسیون و دیپلاسیون

دسته بندی : مراقبت از پوست

برای حذف موهای زائد روش های مختلفی وجود داره که هر کس برحسب تجربه و آگاهی خود روشی را انتخاب می کند. در بین این روش ها. دو شیوه اپلاسیون و دیپلاسیون کاربرد بیشتری دارد. به طور مثال به روش هایی مانند وکسینگ و استفاده از مومک اپیلاسیون (EPLIATION) و و به روش هایی مثل استفاده از کرم های موبر دیپلاسیون (DEPILATION) گفته می شود. این دو با اینکه نام های شبیه بهم دارند، برای حذف مو  استفاده می شود اما نتیجه هر کدام  با دیگری متفاوت است.

لیزرهای خانگی

دسته بندی : مراقبت از پوست

بیشتر ما در بخش هایی از بدنمان موهای زائدی داریم و از روش های متفاوتی برای رفع آنها استفاده می کنیم مانند شیو تا برداشتن با موچین. ما زمان خود را برای این روش های دردناک صرف می کنیم ولی روش های نوین برای رفع موهای زائد به خوبی می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کنند. لیزرهای نوینی به نام لیزرهای خانگی به بازار آمده اند به خانم ها و آقایان اجازه می دهند تا در خانه و در حریم شخصی خود از شر این موها راحت شوند .

SPF ضد آفتاب

دسته بندی : مراقبت از پوست

توانایی طبیعی و مادرزادی پوست برای محافظت از خود، در مقابل اشعه خورشید، بستگی به مقدار موجود از یک ماده شیمیایی به نام (ملانین) در پوست است که این مقدار موروثی می باشد به این معنی که از یک نسل، به نسل بعدی منتقل می شود.

از نظر قومیت، افراد با پوست روشن، مقدار کمتری ملانین در پوست خود، در مقایسه با افراد با پوست تیره (به طور ذاتی) دارا می باشند اما هیچ کس، حتی آنهایی که تیره ترین رنگ پوست را دارند، از اثرات زیان بار اشعه آفتاب در امان نیستند.

دئودورانت چیست؟

دسته بندی : مراقبت از پوست

 

عرق بدن محلول آبی نسبتاً اسیدی، عمدتاً  حاوی سدیم کلرید، پتاسیم کلرید، لاکتیک اسید و اوره و یک روغن آلی است، لذا عرق بدن ذاتاً بی بو است، علت بد عرق آن است که باکتریهای روی سطح پوست روغن آلی عرق را تجزیه کرده، حاصل این واکنش محصولاتی بدبو (عمدتاً شامل اسیدهای کوبوکسلیک) است و بوی بدعرق مربوط به آن است فرآورده های ضدبو حاوی یک ماده باکتری کش (آنتی بیوتیک) است که با کشتن آن باکتری ها مانع از ایجاد بوی بد می شوند در ضمن این فرآورده حاوی مواد معطر کننده (اسانسها) نیز می باشد.

صورتی زیبا و جوان داشته باشید.

دسته بندی : مراقبت از پوست

هرخانمی تمایل دارد تا صورتی زیبا و پوستی شفاف و خوب داشته باشد. اغلب سریع آرایش می کنند اما مراقبت از پوست را نادیده می گیرند شما  در هر دهه از سن خودتان  می توانید با پیروی از یک سری نکات ساده به زیبایی دست پیدا کنید.

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن