رنگ موی گیاهی

دسته بندی : مراقبت از مو

بدون شک، پیش از تولید و عرضه رنگ موهای شیمیایی در جهان، بسیاری از زنان در کشورهای مختلف متناسب با نوع فرهنگ و رویش گیاهان دارویی منطقه خود، برای رنگ کردن موها از این خاصیت گیاهان دارویی بهره می بردند. مثلاً از برگ درختچۀ حنا برای حنایی کردن موها، و یا روناس برای  مشکی کردن و از دانه قهوه برای قهوه ای کردن موها استفاده می کردند.

 

امروزه مردم به سوی رنگهای شیمیایی می روند، بدون اینکه بدانند این رنگ موها چه صدمه ای به موهای آنها می زند. مصرف زیاد رنگهای شیمیایی به ریشه مو صدمه زده و سبب ریزش مو، کدر شدن، موخوره، گره خوردن، تغییر در ضخامت مو، خشک و زبر شدن، سوختن موها و در نهایت سوختگی پوست سر می شود.

 

 مزایای استفاده از رنگ موهای گیاهی.

1. به دلیل اینکه  مواد شیمایی و مواد مضر برای مو در خود وجود ندارد، به مو آسیب نمی رساند.

2.  بافت مو را تغییر نمیدهد و موها را نمی شکند. حالت طبیعی موها را حفظ می کند.

3. به علت وجود مواد طبیعی در رنگ موهای گیاهی، موها نرم، درخشان و قوی می شوند.

4ـ برای استفاده در زمان بارداری ، نسبت به استفاده از رنگهای شیمایی خطر کمتری دارد. اما در حالت کلی بهتر است خوردنی ها و مالیدنی های از این دست، به علت نامشخص بودن واکنش آن در بدن خانم باردار و جنین، در این مقطع زیاد و مکرر استفاده نشود.

5. دائمی نیستند. به راحتی می توانید تغییر دهید بدون آنکه زمان زیادی انتظار بکشید.

 

 

انواع رنگ موهای گیاهی

رنگ موی گیاهی را می توان از میوه، گل، ریشه، مواد معدنی، پوست درخت، و ساقه گیاهان تهیه کرد. اما متداولترین رنگ موهای طبیعی از برگ گیاهان گرفته می شود. همچنین از رنگ هایی که از عصاره گل و میوه گرفته شده اند، به دلیل اینکه دارای رنگ های مختلف بوده و می توان از آنها برای ساختن رنگ مو استفاده کرد.

 

رنگهای معدنی از نمکهای معدنی و اکسید آهن بدست میآید، هر چند یافتن آنها کار نسبتاً دشواری است. گیاه بابونه ، یکی از رنگ های رایج است که می توان رنگ زردی به تار مو شما بدهد.

 

 نکته: استفاده از رنگ درست بستگی به رنگ و زمانی دارد که می خواهید باقی بماند. و باید توجه داشت که استفاده از رنگ ها، مزاج خود را بشناسید، چنانچه شما گرم مزاج هستید از گیاهان گرم که استفاده از آنها در شما حساسیت ایجاد می کند زیاد و متناوب استفاده کنید.

 

 

چند نکته برای انتخاب و استفاده از رنگ موهای طبیعی

1. کیفیت، تازگی گیاه، میزان مواد، نحوه ترکیب مواد، جنس و رنگ موی هر شخص، زمان ماندن مخلوط روی مو و ... طیف رنگی متفاوتی را در افراد مختلف ایجاد می کند.

 2. پیش از رنگ کردن کل موهایتان ، بخش کوچکی از موها را رنگ کنید تا رنگ به دست آمده روی موی خود را ببیند و در صورت رضایت کل موی خود را رنگ کنید.

 3. اگر رنگ به دست آمده دلخواه شما نبود می توانید چندین مرتبه این کار را تکرار کنید. رنگ های تیره با تکرار، تیره تر و رنگهای روشن ، روشن تر می شوند.

 4. مدت دقیق نگهداشتن رنگ روی مو بسیار مشکل است. زیرا به خصوصیات مو و رنگ موی شما بستگی دارد.

 5. برای اینکه نتیجه بهتری از رنگ کردن موهای خود بگیرید، بهتر است شرایط دمای محیط، نزدیک به دمای بدن یعنی 37 درجه سانتی گراد باشد.

 6. رنگهای شیمیایی به سختی روی رنگهای گیاهی می نشینند ولی رنگ های گیاهی به راحتی روی موهای دکلره و رنگ شده نتیجه می دهد.

 7. شستشوی با چای باعث تغییر رنگ موها نمی شود اما هاله زییایی روی آن ها پدید می آورد.

 8.اگر موهای شما شکننده و خشک است، هنگام استفاده از حنا، زرده تخم مرغ یا روغن زیتون به ترکیب رنگتان اضافه کنید.

 

حتماً تست اولیه را فراموش نکنید.

به یاد داشته باشید که پیش از رنگ کردن کل موهایتان، حتماً قسمتی از مواد تهیه شده را بر روی پوست خود امتحان کنید. در صورت بروز حساسیت، قرمزی یا دانه زدن از رنگ کردن موهایتان با ان مواد صرف نظر کنید چرا که مواد طبیعی هم ترکیباتی دارند که امکان دارد برای افراد متفاوت، واکنش های گوناگون به وجود آورند.

 

 

  ماسک موهای رنگ شده آرگان و توت فرنگی گارنیز GARNIER  مدل اولترادو

نام سایت: www.poostkala.com

پیامک: 200070702000

شماره تلفن: 05137130911

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن