درمان موخوره

دسته بندی : مراقبت از مو

 

موی سالم با تعادل مناسب رطوبت و پروتئین سرپاست.  کمبود پروتئین، موهای شما را  کش مانند و ریش ریش می کند و کمبود رطوبت می تواند مو را شکننده و مستعد موخوره کند. عوامل مختلفی که می توانند باعث موخوره در موی شما شوند!

 

چه چیزی باعث موخوره می شود؟

 

1ـ  کمبود چربی

چربی طبیعی تولید شده توسط پوست سر می تواند موی شما را پوشش داده و مانع از دست رفتن رطوبت شود. در صورت داشتن پوست سر خشک، چرب کردن منظم برای جلوگیری از موخوره ضروری است.

 

 2ـ شانه کردن موی خیس

هنگامی که مو خیس است در آسیب پذیرترین حالت خود قرار دارد. شانه کردن مو در  این زمان، مو را ضعیف کرده و باعث موخوره می شود.

 

3ـ  رژیم غذایی و بیماری

عواملی مانند رژیم غذایی و سلامت، سلامت موی تان را کنترل می کند. برای حفظ سلامت موهایتان، لازم است که مواد مغذی ضروری برای رشد سالم مو را مصرف کنید.

 

4ـ وسایل حالت دهنده حرارتی

برای حالت دادن مویمان از اتوهای صاف کننده یا دستگاه فر استفاده می کنیم. اگر چه این کار باعث می شود موی مان موقتاً زیبا شود، اما به کوتیکول مو آسیب زده و مو را خشک می کند.

 

5ـ  استفاده بیش از حد مواد شیمیایی

استفاده از درمان های شیمیایی برای مو می تواند به لایه بیرونی ساقه مو آسیب بزند و باعث از بین رفتن رطوبت شود

 

6ـ  اصلاح کردن نامنظم

برای از بین بردن آسیب های اجتناب ناپذیر، لازم است که هر 8ـ 6 هفته موهای خود را اصلاح کنید. انجام ندادن این کار باعث بیشتر شدن آسیب و مستعد شدن مو برای موخوره می شود.

 

7ـ مدل موی سفت

اینکه سعی کنید همیشه موهایتان را بالا ببنیدید می تواند باعث آسیب قسمت های سفت شده مو شود. احتمال بیشتری دارد که این قسمت های ضعیف شده موی شما، در طول زمان دچار موخوره شوند.

 

در حالی که عوامل متعددی هستند که می توانند باعث مو خوره شوند، راه حل های متعددی هم برای این مشکل وجود دارد؛

 

 

درمان پروتئین تخم مرغ برای درمان خانگی موخوره

دو عدد تخم مرغ کامل

فنجان ماست پرچرب

2 قاشق غذاخوری روغن بادام

 کلاه حمام

 

مدت زمان لازم : یک ساعت  (یکبار در هفته)

 

همه مواد را در ظرف هم بزنید تا مخلوطی نرم و خامه ای به دست بیاید، این مخلوط را بر پوست سر و موی تان بگذارید و همه آنها را با مخلوط پوشش دهید. برای جلوگیری از به هم ریختگی، مویتان را با کلام حمام بپوشانید. بگذارید این بسته یک ساعت روی سرتان بماند. بعد از گذشت یک ساعت، مویتان را با یک شامپوی غیر سولفاته و آب سرد یا ولرم بشویید. و در آخر به موهایتان نرم کننده بزنید.

  این ماسک مو سرشار از مواد نرم کننده و پروتئین است. این ماسک موهایتان را تغذیه کرده و رطوبت آن را نیز حفظ می کند این کار به کاهش آسیب کمک می کند.

 

2ـ شوینده چای سبز برای درمان موخوره

 

دو عدد چای سبز کیسه ای

دو فنجان آب

 

  مدت زمان:   5 دقیقه    (برای یکبار در هفته)

 

دو فنجان چای سبز دم کنید و در پارچ بریزید و آن را کناری گذاشته تا سرد شود.  موهایتان را شسته و نرم کننده بزنید    زمانی که موهایتان را از نرم کننده شستید، به عنوان شوینده نهایی ، چای سبز را روی موهایتان بریزید. بعد از آن موهایتان را نشوید.

 

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است که به کاهش و جلوگیری از آسیب کمک می کند. این شوینده همچنین به پاک کردن مو کمک کرده و آن را نرم تر می کند.

 

3ـ  آب پیاز و عسل برای درمان موخوره

 

 یک فنجان آب پیاز

1 قاشق غذاخوری عسل

پارچه ای پنبه ای

 

 مدت زمان :   30 دقیقه   ( برای یکبار در هفته)

 

ابتدا چند پیاز را خرد کرده، در غذا ساز بریزید و با استفاده از پارچه ای پنبه ای آب آن را بگیرید.  یک قاشق عسل را به آب پیاز اضافه کرده و خوب هم بزنید. این مخلوط را بر پوست سر و مویتان بگذارید.  موهایتان را با کلاه حمام بپوشانید و بگذارید آب پیاز حدود نیم ساعت روی مو هایتان بماند. بعد از گذشت 30 دقیقه، موی تان را با یک شامپوی غیرسولفاته و آب سرد یا ولرم بشویید. به موهایتان نرم کننده بزنید.

 

این مخلوط به تقویت رشد سالم مو کمک می کند و ساقه های مو را قوی می کند. رطوبت را در موی شما نگه داشته و آب پیاز گردش خون را در پوست سر تقویت می کند. همچنین آب پیاز با سولفور بالای خود، مو و فولیکول های آن را تقویت می کند.

 

 

چند نکته برای پیشگیری از ایجاد موخوره:

 

 1ـ هیچ گاه موهایتان را با آب داغ نشویید زیرا موها را خشک تر کرده و باعث موخوره بیشتر می شود.

2ـ  هنگامی که مو خیس است آن را شانه نکنید.

3ـ قبل از استفاده از ماسک یا حمام رفتن ، موهایتان را از هم باز کنید. این کار از گره خوردن و شکستن موها در هنگام شستشو جلوگیری می کند.

4ـ هنگام استفاده از درمان های روغن گرم، مراقب باشید روغن ها را بیش از حد داغ نکنید زیرا باعث از بین رفتن مواد مغذی مو می شود. همچنین ممکن است پوست تان را هم بسوزاند.

 

موی شکننده می تواند مشکل دردناکی باشد اما با مراقبت زیاد می تواند قدرت و سلامتی را به موهایتان برگردانید.

 

 

سرم ضد موخوره بناکور Bonacure مدل ریپیر رسکیو 75 میل

 

برای محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست و مو به شماره تلفن 12-37130910-051  و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا www.poostkala.com  مراجعه فرمایید.

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن