روش هایی برای تشخیص سلامتی مو

دسته بندی : مراقبت از مو

جلوگیری از  ریزش مو و تقویت رشد آن برای همه مهم است هیج کس دوست ندارد موهایش را از دست بدهد .ریزش مو نه تنها روی ظاهر فیزیکی فرد تاثیر می گذارد بلکه می تواند شرایط روحی - روانی او را نیز تحت تاثیر قرار دهد. داشتن موی کامل با سلامت جوانی و زیبایی همراه است. بنابراین مشکل ریزش مو برای همه  و به ویژه برای زنانی که روی ظاهر فیزیکی شان خیلی حساس هستند. بسیار هراس اور است.

 رشد مو در طول چرخه هایی صورت می گیرد. و هر رشته در پایان چرخه ی رشد می ریزد. بنابراین یک فرد بالغ و سالم در روز 100تار مو را از میان 100/000 تار مویی که در پوست سر خود دارد از دست می دهد. اگر ریزش مو بیش تر از این تعداد باشد تکه های طاسی روی پوست سر پدیدار می شود. در اغلب موارد ژن و پیری را مسئول مشکل ریزش مو می دانیم اما مطالعات علمی عواملی دیگری را نیز شناسایی کرده اند. این عوامل عبارتند از سیگار کشیدن. عدم تعادل هورمونی . استرس. عوامل طبیعی. عفونت پوست سر. رزیم غذایی و اختلالات خاص پزشکی مانند بیماری خود ایمنی و کم خونی فقر آهن.

 

چند راهکار که پی ببرید موهایتان در بهترین وضعیت سلامتی قرار دارد و یا باید فکری به حال آن بکنید.

 گام اول

در آینه به موهای خود نگاه کنید. اگر متوجه لکه سفید رنگی در پایین موهایتان شدید احتمالا موخوره دارید. موی اطراف تاج سرتان را بررسی کنیدو ببنید موهای کوتاه تر از موهای اطراف وجود دارد یا نه. این نشان می دهد مو شکسته است یا وضعیت سلامتی آن ضعیف است یا بیش از حدموهایتان را تحت فشار قرار داده اید.

گام دوم

دسته ای از موهایتان را بگیرید و در ظرف حاوی آب قرار دهید. موهایی که شناور می شوند سالم هستند. موهای خشک و آسیب دیده متخلخل بوده و آب را به خود جذب می کنند بنابراین سنگین شده و در آب فرو می روند.

گام سوم

انگشتهای خود را به موهایتان بکشید. موهایی که هنگام لمس نرم و لطیف هستند سالمند. موهای آسیب دیده شکننده یا زمخت هستند.

گام چهارم

زیر دوش به موهایی که می ریزند توجه کنید.ریزش تا 200 تار مو در روز طبیعی است اما اگر موهایی که هنگام شامپو کردن می ریزند افزایش چشمگیری دارند مشکلی برای سلامت موهایتان پیش آمده است.

گام پنجم

به تغییرات موها در هنگام بستن با مدل دادن توجه کنید. موهایی که در حالت طبیعی براق بوده و صاف بودن حالت بوده است. اگر حالا فردار شده و کدر به نطر می رسد ممکن است آسیب دیده باشد. موهای آسیب دیده که موخوره زیادی دارد راحت تر فر می شود و زیر به نظر می رسد.

نکته: موهای آسیب دیده سفت تر از موهای سال و لطیف هستند و اغلب آسانتر مدل داده می شوند و فر خود را مدت بیشتری حفظ می کنند.

 

هشدار ها

بیشتر آسیبهای ناشی از رنگ های ناملایم یا مدل بیش از حد مو است. اگر در مورد شما چنین نبوده به پزشک مراجعه کنید. تغییرات ناگهانی در کیفیت مو را می توان به برخی وضعیتهای پزشکی مانند بیماری تیرویید و لوپوس و دیابت نیز مربوط دانست.

توصیه ها

با استفاده از نرم کننده «کاندیشنر« بدون شستشو در هنگامی که مو هنوز مرطوب استُ می توانید ظاهر موها را سالم و زیبا کنید. سرم براق کننده نیز می تواند مشکلات زیادی را پنهان کند از جمله موخوره و آسیب ناشی از گرما یا مدل دادن مو

روغن سه منظوره نوکس NUXE مدل پُردی ژیور طلایی حجم 100 میل

قیمت : 168000 تومان

برای خرید روی نام محصول  کلیک کنید.

* امکان  استفاده همزمان برای بدن  صورت و مو

*فرمولاسیون بسیار سبک با جذب سریع و چربی کم

*حاوی ذرات براق جهت ایجاد درخشش طلایی روی پوست و مو

*مغذی، نرم کننده و ترمیم کننده پوست

*پیشگیری از ترک های پوستی بدن

*با اثر آنتی اکسیدانی بالا

*نرم و درخشان کننده موها

*تقویت و تغذیه ساقه مو

*ترمیم آسیب های ساقه مو در اثر مواد شیمیایی

*ترکیبی بی نظیر از 6 روغن گیاهی

*فاقد سیلیکون و مواد نگهدارنده

*مناسب انواع پوست و مو

*محصول فرانسه

 

شما می توانید برای خرید محصولات مراقبتی و بهداشتی به شماره تلفن 37130911 ـ051 و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا www.poostkala.com مراجعه فرمایید.

 

 

 

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن