مراقبت از مو

رنگ موی گیاهی

دسته بندی : مراقبت از مو

بدون شک، پیش از تولید و عرضه رنگ موهای شیمیایی در جهان، بسیاری از زنان در کشورهای مختلف متناسب با نوع فرهنگ و رویش گیاهان دارویی منطقه خود، برای رنگ کردن موها از این خاصیت گیاهان دارویی بهره می بردند. مثلاً از برگ درختچۀ حنا برای حنایی کردن موها، و یا روناس برای  مشکی کردن و از دانه قهوه برای قهوه ای کردن موها استفاده می کردند.

انتخاب شامپو و نرم کننده مناسب با مو

دسته بندی : مراقبت از مو

هر نوع مویی نیازمند توجه مخصوص است. برای جلوه بهتر مو باید روش نگهداری درست آن را به کار گرفت و این معنای انتخاب شامپو و نرم کننده ی است که برای موهای شما ساخته شده اند. استفاده از شامپو ونرم کننده نامناسب، بیشتر اوقات نشانه های واضحی دارد. با این حال، اشتباهایی که افراد در انتخاب شامپو و نرم کننده مناسب مرتکب می شوند آن قدر عمومی است که می توان آنها را دسته بندی کرد:

درمان موخوره

دسته بندی : مراقبت از مو

 

موی سالم با تعادل مناسب رطوبت و پروتئین سرپاست.  کمبود پروتئین، موهای شما را  کش مانند و ریش ریش می کند و کمبود رطوبت می تواند مو را شکننده و مستعد موخوره کند. عوامل مختلفی که می توانند باعث موخوره در موی شما شوند!

علت و درمان خارش سر

دسته بندی : مراقبت از مو

 

 خارش سر می تواند بر هر کس بخصوص در فصل گرما آزار دهنده باشد. علل متعددی می تواند سبب خارش پوست سر و حتی ایجاد جوش در سر شوند، برخی خارش سر را همراه با التهاب پوست و ریزش موها تجربه می کنند و برخی دچار خارش در ناحیه سر خود می باشند.

روش هایی برای تشخیص سلامتی مو

دسته بندی : مراقبت از مو

جلوگیری از  ریزش مو و تقویت رشد آن برای همه مهم است هیج کس دوست ندارد موهایش را از دست بدهد .ریزش مو نه تنها روی ظاهر فیزیکی فرد تاثیر می گذارد بلکه می تواند شرایط روحی - روانی او را نیز تحت تاثیر قرار دهد. داشتن موی کامل با سلامت جوانی و زیبایی همراه است. بنابراین مشکل ریزش مو برای همه  و به ویژه برای زنانی که روی ظاهر فیزیکی شان خیلی حساس هستند. بسیار هراس اور است.

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن