دندانهای خود را همیشه سفید نگهداریم.

دسته بندی : بهداشت دهان و دندان

سلامت و استحکام دندان ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. علاوه بر این، زیبایی آنها نیز مهم است و تأثیری زیادی در زیبایی لبخند و صورت دارد. دندانهای سفید و سالم را هر کسی دوست دارد ولی داشتن چنین دندانهایی مشکل است چون بسیاری از آنچه که می خوریم ومی نوشیم در رنگ دندان تأثیر گذار است و باعث تیرگی  و زردی دندان می شود.

 علت زردی دندانها همیشه بهداشت ضعیف دهان و دندان نیست، بلکه، مصرف دخانیات، برخی داروها، نوشیدنی ها، مواد غذایی رنگی، بیماری، سن ، محیط زندگی، تروما و ژنتیک تنها برخی از دلایلی است که باعث تغییر رنگ دندان می شود.

خمیردندانهای سفید کننده، شستشو و استفاده از ژل های سفیدکننده در برخی موارد سهل و آسان نیست یا هزینه های زیادی را برای استفاده از آنها باید پرداخت کرد.

برای اینکه همیشه دندانهایتان براق و شفاف و سفید باقی بمانند، توصیه می کنیم که سه بار در روز مسواک بزنید و مدت زمانی که برای هر بار مسواک زدن توصیه می وشد، اگر بیشتر از سه دقیقه باشد، ممکن است به مینای دندان آسیب بزند و اگر کمتر از سه دقیقه باشد، باعث میگردد دندانهایتان به خوبی تمیز نشود.

 

جرم گیری دندان با درمان خانگی

بسیاری از دندانپزشکان بر این واقعیت معترفند که خمیردندانهای رایج در بازار، حتی گرانقیمتترین آنها دارای موادی هستند که به مرور خود منجر به پوسیدگی دندان می شود. اکثر آنها امکان سفیدکنندگی و بی ضرر دندانها را نداشته و علی رغم حفظ دائمی بهداشت دهان و دندان در طول درازمدت، پیدایش جرمها و پلاکها دندانی، امری اجتناب ناپذیر است.

لذا استفاده از خمیردندانهای خانگی جایگزین، در کنار خمیردندانهای معمولی که فرد از میزان سلامت و کارآیی کامل آن آگاه است می تواند کمک شایانی به حفظ سلامت دندانها در طول روز نماید.

قبل از درمان های خانگی با پزشک خود مشورت کنید.

 

چند راه ساده درمان خانگی

 

1ـ جوش شیرین یا بی کربنات سدیم

جوش شیرین به کمک دانه های ریز خود  لکه های کدر کننده دندانها را از بین می برد. در واقع مانند لایه بردار پوست عمل می کند.

راههای ساده برای استفاده از جوش شیرین:

الف)  جوش شیرین ماده ای است که باعث سفیدی دندانها شما می شود. مقداری از جوش شیرین را روی مسواکتان ریخته و دندانها را با دقت و آرامی مسواک بزنید. دقت داشته باشید که آن را قورت ندهید.در حین اینکه دندانهایتان را با این ماده می شویید، دهانتان را از آب پر کنید تا مبادا غلظت زیاد این ماده باعث از بین رفتن مینای دندان شود. و دیگر نیازی به استفاده از خمیر نیست. چون در این صورت خاصیت سایندگی جوش شیرین بیشتر شده و خطر آسیب های احتمالی به دندان ها نیز افزایش می یابد.

ب) یک قاشق جوش شیرین را در ظرفی ریخته و آن را در ته ظرف پخش کنید. لیموها را برش زده و کم کم قطره قطره به جوش شیرین اضافه کرده و با هم ترکیب کنید . در ابتدا مخلوط کف می کند تا ممکن است مخلوط لیموترش و جوش شیرین را هم بزنید که یک مخلوط بی رنگ و تقریباً یک دست مایع آید. و پس از آماده شدن با انگشت یا پد بر روی دندانها بمالید. با این دستورالعمل دندانهای شما سفیدو زیبا خواهد شد.

ج) دو یا سه (بیشتر یا کمتر) قاشق چای خوری از هیدروژن پروکساید (آب اکسیژنه %5) را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر ایجاد شود. اگر خمیر کاملا شکل نگرفت مقدار جوش شیرین وهیدروژن پروکساید را کم و زیاد کنید تا بصورت کامل شکل گیرد و مانند خمیر دندان شود. اگر مایل بودید می توانید مقداری چاشنی نعناع و یا اندکی خمیر دندان به آن اضافه کنید. و سپس دندانها خود را با خمیر مسواک کنید و اجازه دهید حداقل تا 2 دقیقه روی دندانها باقی بماند. خمیر را قوت ندهید!  و پس از استفاده از خمیر جوش شیرین، با خمیر دندان معمولی اقدام به مسواک کردن نمایید تا مزه دهانتان تغییر کرده و هیدروژن پروکساید باقی مانده شسته شود.

توجه: اگر مشکل دندان و دهان دارید مانند مبتلا به تبخال، آفت، پوسیدگی دندان، تورم لثه، و دیگر بیماریهای دندان و دهان، حتماً پیش از بکارگیری این خمیر با پزشک خود مشورت کنید.

 

2ـ لیمو ترش تازه

لیموترش به دلیل خاصیت اسیدی که دارد، برای سفید کردن دندانهای زرد و لکه دار مفید است. همچنین باعث کاهش جرم دندان و خوشبو دهان نیز هست. و سرشار از ویتامین ث باعث تمیزی و تقویت لثه می شود.

کافیست دندانهایتان را با مقداری آب لیموترش تازه بسایید.  قبل از شستشو هم به آرامی دندانهایتان را به آرامی مسواک بزنید. این کار را دو مرتبه در هفته انجام دهید نه بیشتر.

برای یک دوره کوتاه سفید کردن دندانها می توانید 75 گرم جوش شیرین را در آب نصف لیموترش حل کنید و به مدت یک هفته صبح ها دندانهایتان را با این محلول به آرامی و با دقت مسواک بزنید. توجه داشته باشید نباید از این روش به مدت طولانی استفاده کنید.

 

3ـ ریحان

این گیاه علاوه بر اینکه در  درمان بسیاری از دردهاست، سفید کننده دندان نیز به حساب می آید و از دهان در برابر مشکلات و بیمارهای متعدد محافظت می کند. برگهای ریحان را خشک و آسیاب کنید سپس به خمیردندان اضافه  و هر روز از آن استفاده کنید.

4ـ پوست پرتقال

پوست پرتقال درمان عالی برای بوی نامطبوع دهان و زردی دندان است. کافی است قبل از خواب، پوست پرتقال را به دندان بمالید. ترکیب کلسیم و ویتامین C موجود در آن، میکروب ها دهان و زردی دندان را از بین می برد و باعث خوشبو شدن دهان می شود. می توان پودر پوست پرتقال را نیز به خمیردندان اضافه کرد.

 

5- پوست سبز گردو

گردو خاصیت های بسیار زیادی دارد پوست سبز گردو دارای ترکیبی فوق العاده برای رفع زردی دندان و سفید شدن دندانهای شما در عرض 5 دقیقه می باشد.

 

ابتدا باید یک عدد گردو سبز تهیه کنید و با چاقو پوست سبز گردو را از آن جدا کنید. سپس پوست سبز گردو را بر روی دندان هایتان بگذارید و همه جای آن بکشید. به طوری که پوست گردو به دندان هایتان ساییده شود این کار را 1ـ 2 دقیقه انجام دهید. فقط دقت کنید که پوست گردو دارای ترکیبی قدرتمند است که اگر به لب های شما برخورد نکند و اگر در لبهایتان احساس سوزش شدید کردید کارتان را متوقف کنید چون اگر بیشتر ادامه دهید موجب سوختگی لب هایتان می شود.

 

6-میوه و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات سفت مانند هویج و سیب به دلیل سفتی با فشار بیشتری گاز زده می شوند که همین یک حالت سایش بر روی دندانها ایجاد می کند که در از بین بردن جرم دندان فوق العاده موثر است. کرفس هم همین خاصیت را دارد.

توت فرنگی را بر روی دندانها بمالید تا جرم گیری طبیعی و خوشمزه داشته باشید.

 

7ـ پودر سماق  و پودر نمک و عسل طبیعی

خمیردندان مناسبی است. این ترکیب برای افرادی که در اثر مسواک زدن، شاهد خونریزی در لثه هستند. توصیه می شود. سماق ، اثر بسیار کارآمدی در تقویت لثه های ضعیف و از بین بردن آفتها دهانی دارد.

 

8ـ سرکه سیب

مسواکتان را با سرکه سیب آغشته کنید و به صورت معمولی دندانهایتان را مانند همیشه مسواک کنید این کار را 1 الی 2 بار در هفته انجام دهید. فقط مراقب باشید که سرکه مدت طولانی روی دندان نماند.

 

9ـ سرکه و عسل

 مخلوط عسل و سرکه برای رفع و درمان طبیعی عفونت و آبسه دهان، بهترین ضدعفونی کننده است.

برای از بین رفتن  عفونت در دهان و دندان می توان یک قاشق مرباخوری عسل را جند قطره سرکه و عسل مخلوط کنید و روی لثه و دندانها بمالید.

 

 

پودر سفیدکننده و جرم گیر دندان والنسیVALENSEY

 قیمت: 26500 تومان

www.postkala.com

پیامک: 200070702000

37130911ـ051

 

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن