بهداشت دهان و دندان

دندانهای خود را همیشه سفید نگهداریم.

دسته بندی : بهداشت دهان و دندان

سلامت و استحکام دندان ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. علاوه بر این، زیبایی آنها نیز مهم است و تأثیری زیادی در زیبایی لبخند و صورت دارد. دندانهای سفید و سالم را هر کسی دوست دارد ولی داشتن چنین دندانهایی مشکل است چون بسیاری از آنچه که می خوریم ومی نوشیم در رنگ دندان تأثیر گذار است و باعث تیرگی  و زردی دندان می شود.

روش صحیح مسواک زدن

دسته بندی : بهداشت دهان و دندان

مسواک زدن یکی از پایه های اصلی بهداشت شخصی به شمار میرود..کمتر کسی را میبینیم که مسواک نزند اما مهم  طرز صحیح مسواک زدن است .هدف اصلی یک مسواک زدن صحیح پاک کردن کله مواد غذایی همراه با مواد رسوبی مختلف و میکروارگانیسم هایی به طور طبیعی بر روی کلیه سطوح دندان جایگزین شده اند میباشد. ،
قبل از شروع مسواک زدن باید از تمیز و سالم بودن مسواک خود مطمئن باشیم. به مقدار کافی خمیر دندان روی مسواک می گذاریم. سپس دهان را با آب خیس می کنیم تا خمیر دندان خوب کف کند.

انتخاب صحیح دهان شویه

دسته بندی : بهداشت دهان و دندان

دهان شویه

اکثر مردم خواستار لبخندی زیبا هستند موارد زیادی برای داشتن لبخند زیبا موثر هستند یکی از این موارد داشتن دندان های سالم و زیبا می باشد کار زیاد سختی نیست ما می توانیم با رعایت کردن نکات صحیح بهداشت دهان و دندان لبخند زیبایی داشته باشیم.یکی از مواردی که در بهداشت دهان و دندان می باشد استفاده از دهان شویه است که در زیر در مورد آن تضیح داده شده است.

جرم زدایی دندان در منزل

دسته بندی : بهداشت دهان و دندان

جرم دندان

یکی از اقداماتی که برای زیبایی دندان ها انجام میشود ، جرم گیری دندان هست..جرم در واقع رسوبی است که روی دندان ها و لثه تشکیل میشود و نه تنها باعث ایجاد بوی بد دهان میشود بلکه رنگ و سلامت دندان ها را تحت تاثیر قرار می دهد و  پوسیدگی آنها و بروز بیماری های لثه را در پی داشته باشد ..

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن