کرم های الفباتیک BB ، CC و DD (مرطوب کننده های رنگی)

دسته بندی : لوازم آرایشی

 

 

حتماً تا بحال هر کاری انجام داده اید تا یک چهره بی عیب و نقص داشته باشید، مثل کوچک کردن منافذ پوست، درمان جوش، کنترل چربی، اصلاح پوست ناهموار، برطرف کردن چین و چروک و روشن کردن لک ها.

 

کرم های بی بی

بی بی کرمها که با نام های دیگری مثل ب ب کرم یا کرم ب ب ، کرم bb  و یا کرم پودر بی بی یا کرم پودر bb نیز شناخته می شوند. ابتدا در آلمان توسعه یافتند و سپس در آسیا محبوبیت ویژه ای پیدا کردند و به نام بالم های زیبایی تغییر نام دادند.

به دلیل اینکه واژه blemish در آسیا برای هر نوع تغییر رنگ و نقصی در پوست به کار برده می شود. از جای جوش گرفته تا لک و قرمزی پوست، این نوع کرم بیشتر مورد توجه قرار گرفت. در حالی که در آمریکا blemish به جوش های مشابه آکنه ( مثلاً جوش سرسیاه) گفته میشود. بنابراین در آسیا بی بی کرم های زیبایی (Beauty  Balms) شهرت یافتند در حالی که در آمریکا  Blemish Balms نام دارند که به اختصار BB CREAM نامیده می شود.

 

 

کرم ارایشی بی بی میبلین Maybelline مدل دریم فرش رنگ متوسط

 

 

بی بی کرم چیست (BB کرم)  آیا به آن نیاز دارید؟

علی رغم ادعای شرکت های آرایشی و بهداشتی و برخی وبلاگ های زیبایی، بی بی کرم مهم ترین و بهترین محصول در حوزه زیبایی نیستند. بی بی کرم در غرب تنها به عنوان یک مرطوب کننده رنگی همراه با ضد آفتاب به فروش می رسد. اما در آسیا با ترکیباتی متفاوت عرضه می شود. برای مثال حاوی زینک اکسید یا تیتانیوم اکسید است که برای حفاظت از آفتاب است و یک پوشش سفیدرنگ روی پوست ایجاد می کند. گاهی هم حاوی آنتی اکسیدان و مواد روشن کننده است، زیرا در آسیا مردم عموماً راغب به روشن کردن پوست خود هستند.

بعضی از بی بی کرم ها بافت ضخیمی دارند و برای پوشش دهی بهتر ساخته شده اند. اما اگر پوست چرب و یا مختلط دارید، بهتر است از محصولات آمریکایی مثل بی بی کرم گارنیز یا استادرم استفاده کنید که سبک تر هستند و عمده بافت آنها لوسیون مانند است. بر خلاف محصولات آمریکایی، محصولات آسیایی غلیظ تر از یک مرطوب کننده رنگی ساده است.

 

 تفاوت کرم بی بی با کرم پودر چیست؟

 اگر به دنبال کرمی هستید که تمام ویژگی های یک کرم مناسب را داشته باشد تا به پوست ابرسانی کند و نواقص پوستی راپوشش دهد، کرم بی بی بهترین گرینه برای شماست، به خصوص برای پوستهای حساستر، این کرم مثل کرم های معمولی آرایشی فوایدی دارد اما سبک تر است و برای پوست مفید تر می باشد. این نوع کرم، رنگ های خیلی متنوعی ندارد. زیرا بیشترین تمرکز آن بر آبرسانی، روشن کنندگی و حفاظت است. بسیار از انوع کرم های بی بی بعد از قرار گرفتن روی پوست با رنگ پوست شما هماهنگ می شوند.

 

توجه کنید:

اگر پوشش کرم برای شما خیلی مهم است کرم پودرها تنوع رنگی، پوشش و بافت بیشتری دارند.

 اگر بیشتر به فکر پوشاندن لکه ها هستید، کرم پودرها برای شما بهتر هستند همان طور که گفتیم پوشانندگی، کاربرد کرم پودرها است. یک کرم بی بی ضد آکنه بدون چربی مثل گارنیز اسکین، پوست را تغذیه می کند و قرمزی را تسکین می دهد.

 برخی کرم پودرها دارای SPF  هستند اما کرم بی بی محافظت بیشتری در برابر آفتاب ایجاد می کند.

اگر پوست خشکی دارید با کرم بی بی به آن آبرسانی کنید. کرم های بی بی مقدار زیادی آب به پوست شما هدیه می دهند و ویژگی هایی همچون آنتی اکسیدان، ویتامین، SPF پوششی طبیعی دارند.

 

 کرم های سی سی

 سی سی کرم، یک عبارت تجاری وابسته به بیوتی بالم محسوب می گردد. سی سی کرم در واقع به معنای کرم کنترل کننده رنگ (Color Control Cream) یا کرم اصلاح کننده رنگ (Color Correcting Cream) می باشد. در واقع سی سی کرم ها از دو واژه COLOR   و  CORREDT گرفته شده که برای هر نوع کرم پودری هم به کار برده می شود. بی بی کرم و سی سی کرم انقلابی در صنعت آرایشی و بهداشتی محسوب نمی شوند، آنها  همان نوع مرطوب کننده رنگی و کرم پودر هستند.

 

کرم های دی دی

DD مخفف  Dynamic Do -All   است که یک سوپر کرم از ترکیب خواص bb  و  cc  کرم ها بوده که بیشتر بر خاصیت Anti Aging یا ضد پیری تمرکز دارد. با مصرف این گروه چروک ها کم کم محو و خطوط اولیه پوست نمایان تر می شوند. در رنگ پوست بهبود رخ می دهد و نقاط حساس پوست شما محافظت می شود. تنوع این محصول نسبت به برندهای آرایشی و بهداشتی نسبت به دو نوع قبل بسیار کمتر است.

 

پوشانندگی کرم ها تا حد زیادی به برند آن بستگی دارد و به صورت رنگی و غیر رنگی عرضه می شود.

 

 

 

 کرم پودر بی یو Beyu مدل LIGHT REFLECTING 02

 

برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبتی به شماره تلفن 37130911ـ 051 و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا. www.poostkala.com  مراجعه فرمایید.

 

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن