انقضای لوازم آرایشی خود را تا چه حد جدی می گیرید؟

دسته بندی : لوازم آرایشی

 

 متأسفانه، برخی افراد هنگام خرید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، به همه چیز آن توجه می کنند، جز تاریخ مصرف. آن ها نمی دانند که نادیده گرفتن تاریخ مصرف لوازم آرایشی و استفاده از محصولات تاریخ گذشته، چه عوارض و مشکلاتی خواهد داشت.

 تاریخ مصرف نشانه چیست؟

تاریخ مصرفی که کارخانه های تولیدکننده لوازم آرایشی روی محصولات آن درج می کنند، بر اساس اصولی علمی تعیین شده است. محصولات آرایشی،حاوی مواد محافظت کننده ای هستند که از رشد میکروب و قارچ در مدت زمان معینی، پیشگیری می کنند. زمانی که تاریخ مصرف لوازم آرایش خشک یا مرطوب، بگذارد، اثر این مواد محافظ هم از بین می رود. در این صورت، خطر رشد آلودگی های قارچ و میکروبی در لوازم آرایش ایجاد می شود بنابراین کاملاً روشن است که استفاده از این محصولات فاسد، عوارضی برای مصرف کننده خواهد داشت.

درج تاریخ مصرف

درج تاریخ مصرف روی محصولات زیبایی و درمانی انواع کرمها، نشان دهنده مدت زمان اثر بخشی این مواد است، یعنی اگر یک کرم ضد لک که 6 ماه تاریخ مصرف دارد به مدت 1 تا 2 سال استفاده کنید، باید مطمئن باشید بعد از 6 ماه اول، دیگر خاصیت درمانی و زیبایی نخواهدداشت و حتی ممکن است سلامت تان را به خطر بیندازد.

 

تاریخ انقضای لوازم آرایشی

انقضای لوازم آرایش چقدر برای شما مفید است؟ شاید به بهانه نگذشتن تاریخ انقضای یک محصول آرایشی باز هم به استفاده از آن ادامه  می دادید، هر چند که در دل خود می دانستید آن کیفیت اولیه خود را از دست داده. طبق اصل انقضای لوازم آرایش، هر  محصول آرایشی تاریخ انقضای مشخصی دارد و باید به نشانه های پایان زمان مصرف آن توجه کنید.

ریمل و خط چشم مایع

طبق اصل انقضای لوازم آرایش، ریمل و خط چشم مایع را باید زود هنگام تعویض کنید. برخی از بانوان از چنین محصولات به صورت روزانه استفاده می کنند. اما اگر استفاده کمتری دارید، به توصیه کارشناسان پس از 2 یا 3 ماه باید آن را تعویض کنید. برس و دسته های موجود در این محصولات درگذر زمان باکتریهای متنوعی را جذب می کند. این ویژگی منفی، برای سلامت شما تبعات بدی به دنبال خواهد داشت.

کرم پودر

 افرادی هستند که کرم پودر خود را به صورت نوبتی استفاده می کنند. برخی یک کرم پودر را به فصل های گرم (جهت برنزه کردن) و کرم پودر دیگری را به فصل سرد سال اختصاص می دهند. در چنین حالتی، می توانید در بازه های 6-12 ماهه از کرم پودر خود استفاده کنید. اما اگر درِ چنین محصولاتی را باز کرده و مدتی از آن استفاده نکردید. توصیه می کنیم آن را دور بریزید. البته محصولات در بسته، تا دو سال قابل استفاده هستند.

کانسیلر

کانسیلر ماندگاری بیشتری نسبت به کرم پودرها دارد. اگر در کانسیلر خود حالت ماسیدگی مشاهده کردید آن را تعویض کنید. به توصیه کارشناسان، استفاده بیش از 12 ماه برای کانسیلر توصیه نمی شود.

رژلب و برق لب

رژلب از رایج ترین محصولات آرایشی است وحتی در ملایم ترین آرایش ها جایگاه ثابتی دارد. اما طبق اصل انقضای لوازم آرایشی، حداکثر می توانید 2 سال از ین محصول استفاده کنید. البته به باور کارشناسان،برق لب را پس از یک سال باید تعویض کنید.

لاک ناخن

شاید سخت ترین جدایی خانم هابا لاک ناخن باشد. خانم های بسیاری کشویی پر از لاک دارند. به توصیه کارشناسان، محصولات درجه یک لاک ناخن تا 2 سال قابل استفاده است. اما اگر در یکنواختی بافت مایع لاک ایرادی پیدا کردید، آن را دور بیاندازید.

لوارم آرایش پودری

پنکیک، سایه چشم و رژگونه همگی در این دسته قرار میگیرند. اگر چه تمامی لوازم آرایش پودری به مدت 2 سال قابل نگهداری هستند. باید برس ها و لوازمش را تمیز نگه دارید.

برس های آرایشی

انقضای لوازم آرایشی در موردبرس آرایشی هم صدق می کند. با مراقبت هفتگی و رسیدگی به آنها می توانید چند سالی از این برس ها استفاده کنید. آن ها را به خوبی شستشو داده و در جای خشک نگه دارید، اگر احساس کردید نواحی دور برس ها کمی خشک شده یا موهایش شروع به ریختن کرد، وقت تعویض آن فرا رسیده.

پس از خواندن این مطلب، باز هم به خرید خواهید رفت، چه بهتر که با دانستن تاریخ مصرف هر محصول، به میزان کافی و بهینه خرید کنید.

ست 10 عدد برس آرایشی آناستازیا ANASTASIA

برای خرید محصولات آرایشی و مراقبتی و بهداشت شخصی می توانید با شماره 05137130911 تماس بگیرید و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا. www.poostkaka.com مراجعه فرمایید.

شماره پیامک ما: 20007070200  

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن