آیا در هنگام خرید عطر با مشکل برخورد کرده اید؟

دسته بندی : عطر و ادکلن

برای اولین بار در قرن هجدهم، در فرانسه عطر به صورت مایعی دورن بطری های شیشه ای تزیینی به بازار آمد و شیشه های عطر کم کم بین مردم محبوبیت پیدا کردند. در قرن نودزهم ، انقلاب فرانسه ناخواسته باعث شد تا شور و شوق مردم این کشور برای استفاده از عطر کم شود. اما بعد از گذشت چند سال مردم مجدداً جرأت پیدا کردند که میل شدیدشان را برای استفاده از کالاهای لوکس، از جمله عطر ابراز کنند.

از آن زمان تاکنون بوهای جدید در شیشه های مخصوص عطر با طرح ها و بسته بندی های متنوع به بازار عرضه می شود.

 

 مواد سازنده عطر

هر نوع عطر دست کم از سه جزء تشکیل یافته است که فراریت و وزن مولکولی آنها تا حدی با هم تفاوت دارند.

جزء اول:  جزء اول که تاپ نوت نامیده می شود ، فرارترین ماده و مشخص ترین بو را دارا بوده و در تولید عطر کاربرد دارد.

جزء دوم: جزء دوم که میدل نوت نامیده می شود، کمتر فرار است  و عموماً عصاره یک گل (بنفشه، یاس و غیره) است.

جزء سوم: آخرین جزء یا اندنوت، کمترین فراریت را دارد و معمولاً  یک رزین یا پلیمر مومی است.

 

 عطر را چگونه استفاده می کنیم؟

در کمال تعجب مشاهده می کنیم که بسیاری از خانمها نمی دانند که عطر را به کجای پوست خود بزنند. عطر باید به نقاطی که دارای نبض است زده شود. در حقیقت، نقاط دارای نبض، نقاطی هستند که فاصله رگها از سطح پوست به کمترین حد خود می رسد و در همین نقاط، رگهای خونی حرارت بیشتری از خودشان نشان می دهند که به صورت یک پمپ کوچک عطر عمل می کند و بوی عطر نیز بهتر متصاعد می شود. نقاط دارای نبض عبارت است از: مج دست، پشت گوش، پشت زانوی پا و پشت آرنج دست قسمت پایین گلو. در ضمن برای اینکه بوی عطر دوام بیشتری داشته باشد، روی مج های پا زده می شود که جریان متصاعد شدن عطر را از پایین به بالا امکان پذیر می سازد.

 

چه عطری برای چه فصلی مناسب است؟

در میان رایحه های بیش از هر چیز رایحه پرتقال، بهارنارنج، درخت کاج، چوب صندل و نعناع به دلیل خنک بودن حس تازگی به انسان منتقل می کنند و برای تابستان پیشنهاد می شود.

ادکلن زنانه بلک ارکید تام فورد TOM FORD

رز:  افرادی که این رایحه را می پسندند، بسیار عاشق پیشه بوده و از حس زنانگی بالایی برخوردارند.

زنبق: نماد پاکدامنی و عفاف است. افراد این رایحه را می پسندند، افرادی جرأت مند محسوب می شود.

یاسمن: مناسب افرادی که از اعتماد به نفس بالا برخوردارند دوستداران رایحه یاسمن تمایلات مردانه دارند و این را از نحوه آرایش مو، لباس پوشیدن، و طرز گفتارشان می توان فهمید. مطمئن باشید بیشتر آدمهای با اراده عطری با رایحه یاسمن را انتخاب می کنند.

میخک: بوی تند و تیز دارد، مثل ادویه و جزء رایحه های «spicg»  شمرده می شود.

ریحان: بوی گرم دارد و به یادآوری خاطرات کمک می کند و باعث هماهنگی بین روح و جسم می شود، به همین دلیل صلح و آرامش را به ارمغان می آورد.

چوب صندل: رایحه شیرین دارد و مورد توجه آقایان بوده و باعث تعادل بین روح و جسم می شود و به کنترل هیجانات درونی نیز کمک می کند.

نعناع: بوی خنک و ترو تازه نعناع باعث جلای مغز می شود، بسیار پر طراوت برای آدمهای عصبی و گرمایی است برای آدمهایی که حواس پرت هستند و جزء بهترین داروهای «آروماتراپی» محسوب می شود.

ملیسای هندی: عطری بسیار خنک که رایحه لیمو نیز در آن استشمام میشود. به درمان اختلالات عصبی کمک می کند و از تنش و افسردگی می کاهد. ملیسای هندی عطری خنک در تابستان بویژه برای آنهایی که رانندگی می کنند یا پشت میز می نشینند.

مشک: رایحه ای که بیشتر در ادوکلنهای یافت می شود. و حس اعتماد به نفس را تقویت می کند.

کندر: بوی گرم و شیرین دارد و نفش فراوانی در آرام سازی مغز ایفا می کند. کندر بهترین رایحه است کهدر زمان مراقبه و مدیتیشن پیشنهاد می شود.

 

چند نکته در مورد خرید عطر

خرید «عطر» به دلیل هزینه نسبتاً سنگینی که دربردارد برای همه مقدور نیست در حالی که نوع ملایمتر و کم دوام تر آن با نامهای اسپری و ادوکلن به بهای ارزانتری به فروش می رسد.

استفاده از ادکلن و اسپری برای روز، بویژه روزهای گرم بهتر است، زیرا عطر ملایمتری دارد. اسپری را از نوع عطری که انتخاب کرده اید، می توانید تهیه کنید، چون از هر نوع اساس عطر، اسپری آن هم موجود است.

نکته ای که باید در خرید به آن توجه کرد. اینکه عطر را نباید به دلیل گرانتر بودن یا مد روز بودن و یا تازگی نوع آن انتخاب کرد، چون عطر به هیچ یک از این مسائل ارتباطی ندارد. و تنها چیزی که در انتخاب آن مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، نوع پوست شما می باشد، زیرا یک نوع عطر روی پوستهای مختلف بوهای متفاوت دارد.

برای آزمایش و انتخاب عطر، مقدار کمی از آن را روی مچ دست درناحیه نبض بمالید، چند لحظه صبر کنید و سپس آن را ببویید، در آن زمان می توانید تصمیم بگیرید.اگر بوی عطر با پوستتان هماهنگ است، ولی می خواهید ملایمتر و یا ارزانتر باشد، اسانس، اسپری یا ادوکلن آن را تهیه کنید.

 

 برای خرید عطر و ادکلن در برندهای معتبر به فروشگاه اینترنتی پوست کالا www.poostkala.com و یا با شماره تلفن 05137130911 تماس حاصل نمایید.

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن