آرایش چشم مناسب با حالت چشم شما

دسته بندی : آرایش چشم

 

آرایش انواع چشم

امروزه آرایش کردن یکی از کارهای روزمره برای اکثر خانم ها به حساب می آید. نحوه صحیح آرایش و به خصوص آرایش چشم ها بسیار دارای اهمیت می باشد. چشمهای شما چه فرمی دارند؟ آیا شما چشم هاییی درست داریدیا چشم شما ریز است؟ هیچ فرقی ندارد که چشم های شما درشت باشد یا چشم هایی ریز داشته باشید. فقط این موضوع مهم است که آرایشی که برای چشمان خود انتخاب می کنید کاملاً مناسب چشم هایتان باشد.

 

انواع آرایش چشم:

الف) آرایش چشم درشت

شاید شما دارای چشم های درشت هستید در این صورت باید تلاش کنید تا چشم هایتان درشت تر از حد عادی نشان داده نشود برای این کار میتوانید از خط چشم های پهن استفاده کنید. خط چشم های پهن بسیار مناسب برای چشم های درشت شما می باشد. باید در نظر داشته باشید که حتما داخل چشم هایتان را مشکی کنید چون هنگامی که داخل چشم شما مشکی شود. چشم های شما کوچک تر دیده میشود. و این زیبایی چشم هایتان را بیشتر خواهد کرد. چنانچه چشم های شما از حدقه بیرون زده است بهتر است که پشت چشم تان را یک خط چشم پهن بکشید. و برای اینکه بیرون زدگی چشم تان دیده نشود از سایه ای تیره استفاده کنید. هر چقدر سایه تیره تر پشت چشم ها استفاده شود. چشم ها فرورفته نشان داده می شوند. پس سایه های تیره را فراموش نکنید. برای اینکه بزرگی و درشتی چشم هایتان کمتر جلب توجه کند می توانید ابروهای خود را پرتر کنید. در ضمن می توانید از لوازم آرایشی اکلیلی هم برای چشم هایتان استفاده کنید. این کار زیبایی خاصی به چشمهایتان می بخشد. اگر تمایل دارید که چشم های شما بیشتر کوچک نشان داده شود حتما ارغوانی تیره خیلی زیاد می تواند به شما کمک کند.

 

ب) آرایش چشم ریز

اگر شما چشم هایی ریز دارید بایدتلاش کنید که با آرایش کمی چشم تان بزرگتر و درشت تر دیده شود. برای درشت تر نشان داده شدن چشم تان می توانید یک خط چشم هم بالای چشم تان و هم پایین چشم تان بکشید. در کل خط چشم پایین باعث می شود که چشم ها همیشه از حالت عادی درشت تر دیده شوند و این مدل خط چشم بسیار مناسب چشم های ریز شما خواهد بود. برای بزرگ تر نشان دادن چشم تان  میتوانید  از خط چشم های سفید هم کمک بگیرید. داخل پلک پایینی چشم تان را با مداد سفید کنید تا چشم تان بازتر و درشت تر نشان داده شود. استفاده از ریمل چشم را هم به هیچ وجه فراموش نکنید چون ریمل برای مژه های پایین باعث می شود چشم تان درشت تر دیده شود. یکی دیگر از نکات مهم برای کسانی که می خواهند چشم های ریزشان درشت تر دیده شود این است که از فر مژه استفاده کنند که باعث بزرگ تر شدن چشم ها و زیبایی دو چندان می شود. رنگ هایی مثل قهوه ای، نیلی و زیتونی هم در این امر تأثیر بسیاری دارند.

 

پ) آرایش چشم مایل به پایین

اگر چشمهای شما مایل به پایین است باید سایه چشم به سمت بالای چشم تان بکشید تا گوشه پلکتان به سمت بالا دیده شود. خط چشم نازکی از ابتدای چشم بکشید و از قسمت میانی چشم آن را به سمت بالا بکشید. سپس ریمل زده و مژه های انتهای چشم را بیشتر ریمل بزنید. سعی کنید ابروهایتان را کمان دار بردارید و حتما انتهای ابرو را کوتاه کنید. کشیده بودن ابرو و به سمت بالا رفتن ابروهایتان باعث می شود افتادگی پلک تان کمتر جلب توجه کند. به چشم هایتان ریمل بزنید و برای گوشه داخلی چشم تان می توانید از سایه هایی به رنگ مرواریدی یا صدفی استفاده کنید. سایه چشم تان را از انتهای چشم به سمت بالا بکشید تا حالت چشم هایتان به سمت بالا نشان داده شود.برای این مدل چشم ها می توانید از خط چشمهای پهن استفاده کنید و خط چشم را کمی شکسته به سمت بالا بکشید. این کار فرم خوبی به چشم ها شما می دهد.

 

ت) آرایش چشم گرد

اگر شما چشم های گرد دارید باید ابتدای چشم را خطی بسیار نازک بکشید و بعد کم کم تا انتها آن را پهن تر نمایید. برای اینکه چشم های گردتان کشیده تر به نظر برسند سایه و خط چشم راباید تا بعد از گوشه خارجی چشم نیز امتداد دهید با این کار گوشه چشم تان کشیده می شود و حالت خوبی می گیرد و گردی چشم تان گرفته می شود.

 

ث) آرایش چشم گود

اگر چشم شما گود است سعی کنید یک خط چشم بسیار نازک نزدیک خط مژه بکشید. بهتر است فقط گوشه خارجی بالا و پایین پلک خط چشم بکشید. هرگز بالای چشمتان سایه پهن و تیره و مشکی نزنید چون باعث می شود گودی چشم تان بیشتر از حد عادی شود.

 

ج)  آرایش چشم با فاصله زیاد

اگر شما جز اشخاصی هستید که چشم هایتان خیلی زیاد از هم فاصله دارند پس لطفاً این نکات را در آرایش چشم تان رعایت کنید. برای چشم های خود خط چشم های گوشه دار بکشید. و خط چشم تان را از گوشه داخلی چشم به بیرون بکشید. با این کار فاصله زیادی که بین چشم هایتان وجود دارد کمتر دیده می شود. خط چشم باریکی بکشید و حتما خط قسمت گوشه داخلی چشم خود را امتداد داده و مقداری به سمت لبه های بینی نزدیک کنید در این حالت فاصله چشمان شما خیلی کمتر به چشم می آید.

خط چشم Maybellies میبلین مدل مستر پریسایز

برای خرید محصولات آرایشی  می توانید با شماره تلفن 05137130911 تماس حاصل نمایید و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا www.poostkala.com مراجعه فرمائید.

شماره پیامک ما: 200070702000

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن