آرایش ناخن

دانسته هایی در مورد ناخن

دسته بندی : آرایش ناخن

ناخنها در واقع شکل دیگری از پوست هستند که از یک پروتئین سخت به نام کراتین ساخته شده اند. هر ناخن از لایه ای از سلولهای مخصوص در زیر قاعده ناخن و نزدیک پوست دور ناخن ساخته می شود. بخی از این لایه به شکل یک هلال ماه رنگ پریده درست آن طرف پوست دور ناخن قابل رویت است. ناخنها محکم به پوست زیرین چسبیده اند و چینهای پوستی دو طرف آنها و پوست دور ناخن باعث رشد مستقیم ناخنها می شوند. وقتی این چین های پوستی آسیب ببینند. صفحه ناخن بد شکل خواهد شد. ناخنها شفاف هستند و رنگ پوست زیر خود را که در افراد با پوست تیره کدرتر، و در افراد با پوست روشن ، صورتی (ناشی از عروق خونی) است، منعکس می کنند.

چند اشتباه رایج در مورد لاک زدن ناخن

دسته بندی : آرایش ناخن

لاک زدن

بسیاری از ما لاک زدن رو تجربه کردیم ولی نمیدانیم که در حین لاک زدن ممکن است چه اشتباهاتی را مرتکب شویم.در ادامه مطلب زیر اشتباهات رایج هنگام لاک زدن را برای شما عزیزان شرح میدهیم.قبل از لاک زدن چند نکته را رعایت کنید ..سطح ناخن را بسیار تمیز کنید. هر اثری از گرد و خاک، رطوبت و یا ذرات باقی‌مانده از سوهان کشیدن مانع چسبیدن لاک جدید به ناخن می‌شوند. برای قدرت ماندگاری بیشتر، یک مسواک کهنه را آغشته به صابون دست کنید و از آن برای پاک کردن گوشه‌ها و زیر ناخن‌ها– جایی که چربی ممکن است پنهان شده باشد– استفاده کنید. 2- قبل از لاک زدن باید با استفاده از یک تکه پنبه که در لاک پاک‌کن خیس خورده است سطح ناخن را تمیز کنید. چربی موجود در لوسیون ها مانع چسبیدن لاک به ناخن می‌شود. لاک پاک‌کنی که دارای استون خالص است سبب می‌شود سریع تر از شر مواد باقی‌مانده راحت شوید، اما اگر خیلی ناخن شما را خشک می‌کند از یک پاک‌کننده‌ی بدون استون استفاده نمایید.

روش صحیح لاک زدن ناخن

دسته بندی : آرایش ناخن

 
لاک زدن ناخن

اکثر خانم ها و دختران از اینکه جنس ناخن هایشان سست بوده و دیر بلند می شود و یا بعد ار بلند شدن سریع می شکند احساس ناراحتی می کنند که خیلی از آنها به کاشت ناخن روی می آورند که آن نیز عوارض خود را از جمله قارچ و ... دارد

استفاده صحیح از سوهان ناخن

دسته بندی : آرایش ناخن

ناخن

مدل ناخن و بلندی آن در زیبایی دست بسیار موثر می باشد ، اگر شما جزء آن دسته از خانم هایی هستید که به زیبایی دست اهمیت می دهید سعی کنید ناخن هایتان همیشه سوهان شده و مرتب باشد.

آیا کلسیم باعث استحکام ناخن هاست ؟!

دسته بندی : آرایش ناخن

اکثر مردم بر این باورند که کلسیم مانع شکنندگی ناخن ها میشود، در صورتیکه این یک تصور اشتباه است و کلسیم هیچ نقشی در استحکام ناخن ها ندارد . کمبود (زینک روی) و منیزیم باعث شکنندگی ناخن میشود .

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن