نکاتی که در انتخاب رنگ مو باید به آن توجه کرد

دسته بندی : آرایش مو

رنگ مو

یکی دیگر از عواملی که در زیبایی خانم ها تاثیر گزار است رنگ مو آنهاست .رنگ مو از زمان های بسیار قدیم بوده است با این تفاوت که آن زمان ها برای رنگ کردن مو ها از حنا استفاده می کردند اما امروزه رنگ های شیمیایی جایگزین آن ها شده است ،این مسئله طبیعی است که رنگ های شیمیایی ضرر دارد اما با انتخاب رنگ مو خوب می توانید از این زیان ها تا حدی پیشگیری کرد.هم چنین انتخاب رنگ مو مناسب هم یکی از مسائلی است که باید به آن توجه بسیار کرد.

 آداب اتنخاب رنگ مو:

بلوطي، خرمايي، طلايي، زيتوني يا مشکي؟ شما چه رنگ مويي را ترجيح مي‌دهيد؟ خيلي‌ خانم‌ها اين نکته را نمي‌دانند که رنگ مويي كه روي سر ديگري ممكن است بسيار جذاب و زيبا باشد، احتمال دارد هيچ جذابيتي در چهره آنها ايجاد نکند. کارشناسان زيبايي توصيه مي‌کنند هنگام انتخاب رنگ مو پيش از هر چيز ديگري به رنگ پوست صورت‌مان توجه كنيم...
براي اينكه انتخاب ايده‌آلي داشته باشيد، اولين توصيه متخصصان و کارشناسان اين است که رنگ مويتان را بر اساس رنگ پوست صورتتان، رنگ چشم‌هايتان و شخصيت و موقعيت اجتماعي خودتان انتخاب كنيد. اما در اين خصوص، توصيه‌هاي ديگري هم وجود دارد که شنيدنش خالي از لطف نيست.

*به خواندن كاتالوگ رنگ مو قناعت نکنيد
يافتن رنگ موى مناسب ساده نيست. انتخاب رنگ دلخواه از روى كاتالوگ رنگ فروشگاه و خريدارى آن اقدامى نادرست است. رنگ مو را با توجه به رنگ طبيعى مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب كنيد. رنگى كه مى‌بينيد حاصل بازتاب نور از روى رنگدانه‌هاى رنگ شده است. بنابراين يك رنگ يكسان روى موهاى مختلف نمودهاى متفاوتى دارد. رنگ موى طبيعى و مصنوعى در زير نور فلورسنت يا نور طبيعى آفتاب متفاوت به نظر مى‌رسد.
*رنگ موي مناسب پوست‌تان را انتخاب کنيد
بهترين رنگ‌ها براى كسانى كه پوست گندمگون و برنزه دارند، رنگ‌هاى شيرى، گل بهى، مسى، كرم نخودى، قهوه‌اى، زرد سوخته، قهوه‌اى مايل به قرمز، قهوه‌اى مايل به طلايى و رنگ‌هاى آبى، سبزآبى، فندقى، عسلى، سبز كاهويى و زرد است. در مورد پوست‌هاى روشن، ‌هاى‌لايت آبى، قرمز و براى پوست‌هاى صورتى و سرخ، رنگ كرم گلى، زيتونى تيره و قهوه‌اى تيره با سايه آبنوسى جلوه خاصى ايجاد خواهد كرد.
سطح رنگ‌ها را از درجه 1 تا 10 تقسيم‌بندى كرده‌اند. رنگ درجه 10 مو را روشن و درجه 1 آن را تيره مى‌كند. رنگ موى سياه نور كمى را منعكس مى‌كند و اين درست برخلاف عملكرد رنگ موى بور است. وقتى كه رنگ موهاى خود را روشن مى‌كنيد‌، هاله گرمى از رنگ‌هاى زرد و قرمز دور شما ديده مى‌شود. به ياد داشته باشيد كه تركيب رنگ‌هاى زرد و قرمز، رنگ نارنجى را توليد خواهد كرد، نه رنگ دلخواه شما را.
بهترين رنگ‌ها براى كسانى كه پوست گندمگون و برنزه دارند، رنگ‌هاى شيرى، گل بهى، مسى، كرم نخودى، قهوه‌اى، زرد سوخته، قهوه‌اى مايل به قرمز، قهوه‌اى مايل به طلايى و رنگ‌هاى آبى، سبزآبى، فندقى، عسلى، سبز كاهويى و زرد است.
براى چشم‌هاى كهربايى يا قهوه‌اي، رنگ موهايى طلايى با‌هاى لايت قرمز، قهوه‌اى طلايى، قهوه‌اى عسلى، فندقى، مسى و قهوه‌اى سوخته مناسب است. در مورد پوست‌هاى روشن،‌هاى لايت آبى، قرمز و براى پوست‌هاى صورتى و سرخ، رنگ كرم گلى، زيتونى تيره و قهوه‌اى تيره با سايه آبنوسى جلوه خاصى ايجاد خواهد كرد. براى چشم‌هاى آبى روشن، آبى خاكسترى، آبى تيره، سبز تيره، قهوه‌اى و مشكى، بهترين رنگ مو ارغوانى با ‌هاى‌لايت شرابى، پلاتينى، خاكسترى، قهوه اى، قهوه‌اى تيره، مشكى و شيرى است.
*سليقه، قيمت، دوام
انتخاب رنگ مو به مرغوبيت رنگ، سليقه و خواسته شما و مدت زمانى كه مى‌خواهيد آن رنگ روى موهايتان باقى بماند، بستگى دارد. اغلب زنان از رنگ‌هاى تيره شروع مى‌كنند و بعد از هر بار رنگ يك درجه روشن‌تر از قبل را برمى‌گزينند. اگر رنگ موى انتخابى موهاى سفيد شما را پوشش نمى‌دهد، از رنگ مرغوب‌تر و يك درجه بالاتر از رنگ موى اصلى خود استفاده كنيد.


در انتخاب رنگ مو 5 عامل نقش دارند:
1) رنگ پوست
2) رنگ طبيعي مو
3) رنگ چشم
4) چاقي و لاغري شخص
5) شخصيت فرد

رنگ موي سر شما بايد مكمل رنگ پوست‌تان باشد. هيچ‌گاه موي سرتان را بيش از 2 تا 3 درجه از رنگ طبيعي خود روشن‌تر يا تيره‌تر نكنيد. براي تشخيص رنگ سه عامل متفاوت دخيل هستند:
1) تن رنگ: گرمي و سردي رنگ را تعيين مي‌كند. رنگ‌هاي گرم يعني قرمز، نارنجي و زرد. از رنگ‌هاي سرد نيز عمدتا آبي، سبز و بنفش مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
2) سطح رنگ: روشني و تيرگي رنگ را تعيين مي‌كند كه با افزايش رنگ‌هاي مشكي و سفيد تغيير مي‌يابد.
3) ضريب اشباع رنگ: درجه غلظت و يا ميزان رنگدانه‌هاي موجود را تعيين مي‌كند.


چه رنگي به چه پوستي مي‌آيد؟
*آنهايي که پوست‌شان تيره است
رنگ‌هاي شرابي، مسي، شاه بلوطي، فندقي، بادامي و آجري

*آنهايي که پوست‌شان روشن است
بلوند خاكستري يا صدفي، قهوه‌اي مات، بلوند دودي و‌ هاي‌لايت آبي و يا قرمز

*آنهايي که پوست‌شان گندمگون است
شيري، گل بهي، مسي، كرم نخودي، قهوه‌اي، فندقي و عسلي

*آنهايي که پوست‌شان صورتي است
كرم گلي، زيتوني تيره و قهوه‌اي تيره

*آنهايي که چشم‌شان آبي است
آبي خاكستري، آبي تيره، قهوه‌اي و مشكي

*آنهايي که چشم‌شان كهربايي است
طلايي، فندقي، مسي و قهوه‌اي سوخته

رنگ موی حرفه ای شایما

محصولا ت شایما

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن