رنگ کردن مو در خانه

دسته بندی : آرایش مو

رنگ کردن ریشه مو

شاید شما هم جز آن دسته از خانم ها یا آقایانی باشید که بعد از چهار یا پنج هفته  وقت کافی برای رفتن به آرایشگاه جهت رنگ کردن موهای خودتان را ندارید، و ریشه موهایتان بیرنگ شده و کل ترکیب بندی رنگ مویتان دو رنگ یا سه رنگ شده است .. اگر به دنبال راه حلی به جز آرایشگاه هستید با ما همراه باشید ...

 

 


تمام بخش‌های مو که ریشه آن درآمده و رنگش را با سایر موها که پیش از آن رنگ شده، خوب مشخص کنید و سپس همان رنگی را که به موها زده بودید، انتخاب کنید.

موهای خود را بشویید و سپس خشک کنید.

این وسایل را آماده کنید : یک لباس کهنه برای اینکه بدن و لباس اصلی‌تان رنگی نشود، رنگ مو، دستکش، کلیپس برای اینکه موها راحت‌تر جمع شود، شانه و حوله.

موها را به چند بخش تقسیم کنید و به وسیله کلیپس هر بخش را طوری ثابت کنید که ریشه موها کاملا مشخص شود.

یک دستکش دست کنید و رنگ مو را طبق دستوری که در بروشور آن آمده، آماده کنید.

حوله را روی شانه‌هایتان بیندازید تا قطرات رنگ روی لباس‌تان نریزد.

هر بخش از موها را که می‌خواهید ریشه‌اش را رنگ کنید از کلیپس جدا کنید و رنگ را به طور کامل به ریشه آن بمالید.

این کار را تا رنگ شدن همه ریشه‌های مو تکرار کنید. یعنی بعد از اتمام یک بخش، کلیپس بخش دیگر را باز کنید و رنگ را به ریشه آن بمالید.

زمان را تنظیم کنید. پنج دقیقه زمان پیشنهادی برای رنگ گرفتن ریشه موها است. در این فرصت می‌توانید کتاب یا مجله‌ای بخوانید.

بعد از گذشت این زمان، باقی‌مانده رنگ را از روی ریشه موها بردارید و سپس موها را خوب بشویید.

توجه کنید
بهترین راه برای رنگ کردن ریشه موها مخصوصا اگر بار اول است که اقدام به این کار می‌کنید، مشورت با یک آرایشگر است. بعد از رنگ کردن موها، تا چند روز از شستشوی موها با آب حاوی کلر خودداری کنید. دقت کنید که نور خورشید خیلی سریع‌تر رنگ موها را می‌برد. بنابراین موها را مستقیم در معرض آفتاب قرار ندهید.مراقب باشید رنگ وارد چشم‌ها‌یتان نشود.

 

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن