انواع چهره

دسته بندی : آرایش صورت

 

اگر با صورت خود آشناید دست خود را بلند کنید، اگر دست شما بلند نشد نگران نباشید، زیرا در این مسأله تنها نیستید. تا زمانی که ندانید صورت شما گرد، کشیده یا حتی لوزی شکل است نمی توانید به این اصل پی ببرید که چه مدل مو یا آرایشی مناسب شماست. پیدا کردن شکل صورت آنچنان هم دشوار نیست  به یکی از عکس های خود که در آن موی شما بطور کامل بر روی صورتتان نباشد. به دقت نگاه کنید، آن عکس را با یکی را با یکی از چهره های زیر تطبیق دهید.

 انواع چهره:

  چهره بیضی Ovel

  ایده ال ترین صورت است . گیجگاه، گونه و فک فاقد زاویه اند طول صورت یک و نیم برابر عرض است. عرض پیشانی و فک نیز با هم برابر است. این چهره همچون چهرۀ گرد از لطافت برخوردار است. با این تفاوت که نسبت به چهرۀ گرد کمی کشیده تر است. از این فرم چهره تحت فرم چهره کلاسیک یاد می شود. مان چهرۀ نژادسفید.

ویژگی صورت بیضی: تمامی بخشهای به صورت یکنواخت پخش شده اند. چانه کشیده تر از پیشانی است، گونه ها برجسته است.

مدل های موی مناسب: زنان خوش شاسی که صورتهای بیضی دارند می توانند هر نوع مدل مویی را تجربه کنند و در عین حال جذاب به نظر برسند. در واقع تمامی کارهایی که بر روی صورت های قلبی شکل، گرد یا مربعی انجام می شود به این منظور است تا به سمت بیضی بودن پیش برود. افرادی که فرم صورت بیضی دارند و می توانند مدل موی بلند یا کوتاه داشته باشند و همچنان جداب به نظر برسند.

آرایش مناسب صورت بیضی

هدف از این آرایش عریض تر شدن وسط صورت و برجسته تر شدن گونه هاست. زنانی که صورت های بیضی دارند باید آرایش را معطوف چشمها و لبها خود نمایند. بنابراین. رژگونه سرخ رنگ یا برنزی برای آن ها پیشنهاد می شود که به صورت افقی بر روی گونه ها زده شود تا حالت کشیدگی صورت را اندکی تلطیف کند.

 

چهره گرد Round

این نوع چهره زاویه ندارد. طول و عرض چهرۀ گرد تقریباً با هم برابرند و گونه ها از نرمی و انحناء برخوردارند. نمونه چهرۀ اقوام گندمگون.

ویژگی صورت گرد: چهر پر و چانه گرد است، زوایای صورت به ندرت مشخص می شوند وگونه ها برجسته هستند.

مدل های موی مناسب: اصلاح لایه به لایه مو، با لایه بلندتر مرکزی باعث می شود پر بودن صورت به حداقل برسد. به طور کلی، بهتر است که طول موها بلندتر از چانه باشد تا صورت، کشیده تر به نظر رسد. باید از مدل موی کوتاه تر از چانه خودداری شود، زیرا باعث می شود صورت گردتر به نظر رسد. موهای خود را چتری نزنید، زیرا صورت مثل یک نیم کره به نظر می رسد. پیرایش مو باید به نحوی باشد که بخش های جلویی مو بلندتر از بخش های عقبی باشند.

آرایش مناسب صورت

هدف از انجام این آرایش لاغر نشان دادن چهره و زاویه دادن به آن است. بنا به نظر متخصصین گریم و آرایش، بهتر است ابروها زاویه دار باشند تا گردی صورت کمتر دیده شود. از به کار بردن رژگونه بر روی سیب گونه خودداری کنید زیرا باعث می شود صورت شما گردتر به نظر رسد در مقابل رژگونه را در زیر گونه ها بزنید و آن ها را تا بالای شقیقه بکشانید تا بدینسان زوایای برجسته صورت و لاغری آن به چشم آید.

 

 چهرۀ مربع Square

این فرم صورت در پیشانی و قسمت گیجگاه دو زاویه در رستنگاه مو و استخوان های فک از زوایای مشهودی برخوردارند. طول و عرض چهره با هم برابرند. این فرم جمجمه در بین رنگین پوستان و برخی از اقوام نژاد سامی مشهود است. از دیکر مشخصه هااین چهره دارای پیشانی پهن و فک های زاویه دار هستند.

ویژگیهای صورت مربعی: اندازه یکسان طول و عرض، فک و پیشانی

مدلهای موی مناسب: لایه های بلند و موهای چتری صاف است که باعث مخفی شدن زوایای صورت می شود. بهتر است از مدل های حجیم و یکدست اجتناب شود زیرا زوایای صورت را برجسته می کنند.

آرایش مناسب:

هدف از انجام آرایش، برطرف کردن زوایای صورت است. برای رفع زوایای صورت، باید آرایش شما لطیف و زنانه باشد و بنابراین از رژگونه های با تم سرخ رنگ و رژلب هایی با این رنگ استفاده شود. از هر گونه رژلب یا رنگ برجسته بر روی لبها یا سایه چشمها باید خودداری شود.

 

چهرۀ مستطیل Rectangle (Oblong)

همانند چهرۀ مربع دارای زاویه است با قدری تفاوت در بلندی (این افراد دارای درازای صورت هستند.)

ویژگی های صورت مستطیلی: چانه دراز و لاغر و نوک تیز، زاویه های تند در صورت و پیشانی کشیده.

مدل مو مناسب: موهای چتری بلندو افتاده بر روی پیشانی این فرم صورت است وهمچنین باید لایه لایه نیز باشد زیرا باعث می شوند صورت فرد عریض تر به نظر رسد. باید مدلهایی که باعث افزایش طول صورت می شوند اجتناب شود زیرا برای صورت مناسب نیستند.

آرایش مناسب صورت مستطیلی

هدف از انجام آرایش، کاهش طول صورت است. هدف شما باید کاهش اندازه پیشانی یا چانه باشد. بنابراین ،باید رژگونه را در زیر گونه های بکشید و آن را با گوشهای و شقیقه های خود ترکیب کنید. همچنین می توانید با استعمال رژگونه در زیر استخوان بالایی و هایلایتر در مرکز پیشانی و چانه، به صورت خود جلا دهید.

حتماً باید توجه داشته باشید که از رنگهای روشن بر روی لب ها خودداری کنید زیرا باید از میزان توجه روی قسمت پایینی صورت کاسته شود. بنابراین، بیشتر به سراغ رنگهای طبیعی بروید.

 

چهرۀ قلبی  Heart shap

در پیشانی در قسمت گیجگاهی دو زاویه کاملاً مشهود و نمایان است و در قسمت مرکزی  چانه، یک زاویه دیده می شود. در بسیاری از نژادهای مشرق زمین و آسیای مرکزی این نوع استخوانبندی چهره دیده می شود. این افراد پیشانی و استخوان های گونه پهن و چانه و خط فک باریک دارند.

ویژگی صورت قلب شکل: صورت کشیده، چانه برجسته، گونه های برجسته و پیشانی پهن است.

مدل های موی مناسب: موهای چتری که به صورت فرق کج تا روی چشم سمت مخالف کشیده شوند و با کاستن از میزان توجه به چانه نوک تیز، توازنی میان چهره قلب شکل و موها برقرار نمایند. باید از مدل موهایی که دارای زوایای تیز هستند. خوددداری کرد. زیرا این مدل پیرایش مو باعث می شود زوایای صورت بیشتر به چشم آیند.

آرایش مناسب صورت

هدف از آرایش، کم کردن توجه از روی چانه و گونه هاست بنابراین،باید از رنگهای ساده و لطیف در آرایش استفاده کرد. لبها و گونه ها نیز باید عاری رنگ باشند تا توجه چندانی به گونه های نشود. پیش از زدن برق لب، بایدخط لب بکشید. از به کار بردن بیش از حد رژگونه خودداری کنید و هنگامی که رژگونه می زنید، آن را به صورت گرد بر روی گونه ها خود بمالید. نباید رژگونه را به زیر گونه ها ببرید، زیرا نباید گونه ها کشیده به نظر برسند.

 

چهرۀ لوزی شکل یا الماسی Diamaond

مرکز پیشانی، رستنگاه و مرکز چانه زاویه دار هستند و در استخوان گونه برجستگی بسیار نمایانی وجود دارد. به طور معمول در نژادهای تیره پوست قابل مشاهده است.این افراد پیشانی وخط فک باریک دارند ولی استخوان های گونه انها پهن و برجسته است و ژست گونه ی بزرگ دارند.

ویژگی های صورت لوزی: چانه و پیشانی کوچک، گونه ها برجسته و صورت لاغر است .

مدل موی مناسب: همچون صورت هایی بیضی است اما موهای بلند و چتری بیشترین تأثیر را در متعادل سازی زوایای صورت دارد. بهتر است از مدلهایی که حجم زیادی در اطراف یا بر روی سر دارند اجتناب شود، زیرا باعث می شوند صورت کشیده تر به نظر رسد.

آرایش مناسب صورت

هدف از این نوع آرایش برقراری توازن مناسب میان اجزای صورت است. به منظور جلوگیری از کشیده تر شدن صورت، رژگونه یا کرم برنزه را در اطراف استخوان های پیشانی و در زیر نوک چانه بکشید. استفاده از رژلبهای کم رنگ باعث می شود تا اندکی به پهنای صورت اضافه شود. هیچگاه رژگونه را به صورت خطوط مستقیم بر روی گونه ها نزنید بلکه برس را بر روی استخوانهای گونه بچرخانید تا گردی صورت اندکی نمایان شود.

 

هنوز مطمئن نیستند که فرم صورت شما به کدامیک از اشکال بالا تعلق دارد؟ یک تست ساده؛

با استفاده از یک خط کش طول صورت خود را اندازه بگیرید. (در مثال طول صورت 8 سانتیمتر است)

عدد به دست آمده را بر 3 تقسیم کنید. (در این قسمت به عدد 2/67 یا 23/2 می رسیم)

فاصله میان چانه تا زیر سوراخ بینی را اندازه بگیرید. (در این مثال عدد بدست آمده 23/1 است)

اگر عدد آخر (یعنی 23/1) از عدد اول (یعنی 23/2) بیشتر بود، به این معناست که صورت شما کشیده است.

اگرعدد آخر از عدد اول کمتر باشد به این معناست که صورت شما گرد است.

اگر هم این دو عدد با هم مساوی شوند، صورت شما بیضی است.

 برای اینکه شناخت این چهره ها برایتان راحت تر بشود از حالا به هر کسی که نگاه می کنید سعی کنید نوع چهره ی آن را تشخیص بدهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

برای خرید محصولات آرایشی و مراقبتی می توانید به شماره تلفن 05137130911 و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا www.poostkala.com  مراجعه فرمایید.

شماره پیامک: 200070702000

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن