نکاتی که باید در آرایش چهره گرد بدانید.

دسته بندی : آرایش صورت

افرادی که دارای فرم صورت خاص و منحصر به فرد می باشند. افراد زیادی هستند که تمایل دارند فرم صورت خود را برای پوشاندن عیب و ایرادات و یا تنوع تغییر دهند. مثلا کسانی که صورت گرد و نسبتاً تپلی دارند بیشتر تمایل دارند که کمی صورتشان کشیده تر نشان دهند. برای اینکه صورتتان کمی فرم بگیرد و کشیده شود لازم است آرایشی متناسب با صورت گردتان انجام شود.

چهره گرد

این نوع چهره زاویه ندارد، طول و عرض چهره گرد تقریباً با هم برابرند وگونه ها از نرمی و انحناء برخوردارند. مانند چهرۀ اقوام گندمگون

 

استفاده از کرم پودر و تیره یا روشن کردن صورت

همیشه در آرایش به این نکته مهم دقت کنید که رنگ های تیره به کوچکتر دیده شدن و رنگهای روشن به بزرگتر دیده شدن خیلی زیاد کمک می کنند. پس به عنوان مثال اگر تمایل دارید که بینی شما کمی از حد عادی کوچکتر دیده شود باید از کرم پودر و یا سایه های به رنگ تیره استفاده کنید. واگر تمایل دارید که گونه های شما از حالت عادی پر تر و بزرگ تر دیده شوند. حتما باید از رژگونه های به رنگ روشن استفاده کنید. مثلا برای تیره کردن صورتتان شما می توانید از پودرهای و یا کرم های برنزه که یک تا درجه از رنگ پوست طبیعی شما تیره تر هستند استفاده نمایید. چون از رنگهای تیره و روشن کنار هم استفاده می کنید لازم است که پایان کار با یک برس بزرگ رنگ های تیره رو روشن روی پوست تان را ترکیب کنید.

کسانی که صورت های گردی دارند باید از کرم  پودرهایی استفاده کندکه رنگ هایی با پایه صورتی دارند. این باعث می شود که گردی صورت شان گرفته شود. افرادی که صورت های گرد دارند بهتر است که از رنگهای روشن برای آرایش صورت خود استفاده نکنند.

مدل مو مناسب برای صورت گرد.

بلند بودن مو تا قسمت چانه باعث کشیده تر شدن صورت می شود پس کسانی که صورت گرد و تپلی دارند سعی کنند سعی کننده موهایشان را از حد چانه کوتاه تر ننماید مگر اینکه تا قسمت گوش های کوتاه شود یعنی مدل پسرانه شود. به این نکته هم توجه کنید که فر کردن موها و کوتاه بودن شان برای صورتهای گرد اصلا مناسب نیست چون فر بودن باعث پهن تر نشان دادن صورت افراد میشود. به یاد داشته باشید که موهای صاف صورت تان را کشیده تر نشان می دهد پس همیشه سعی کنید که موهایتان را صاف و بلند نگه دارید، این کار برای کشیده تر نشان دادن صورت شما بسیار کمک کننده می باشد. این نکته را هم فراموش نکنید که برای کمتر دیده شدن گردی صورت تان سعی کنید  گردن تان را بیشتر به نمایش بگذارید. یک روش دیگر برای اینکه صورتتان از حالت گردی خارج شود این است موهایتان را از دو طرف گوش به سمت عقب بکشید و قسمت جلوی مو را به سمت بالا حالت دهید.

موهای سرتان را کمی ارتفاع بدهید. اطراف صورتتان را با مو پر حجم نکنید. قد موها بهتر است تا زیر چانه باشد (موهای صاف)

آرایش پیشانی

پیشانی یکی دیگر  از اجزای بسیار مهم صورت است که در کشیده تر نشان دادن صورت نقش مهمی دارد. باید خطوط گیجگاهی و رویشگاه های مو را با کرم پودر به رنگ برنزه، کمی تیره تر کنید با این روش کمی صورتتان  کشیده تر نشان داده می شود. اگر پیشانی کوتاهی دارید موهایتان را به سمت بالا جمع کنید و اگر پیشانی بلندی دارید موهایتان را به یک سمت حالت دهید.

آرایش ابرو

انتخاب مدل ابرو مناسب در لاغرتر نشان دادن صورتتان حائز اهمیت است. به هیچ وجه ابروهایتان را گرد نکنید چون گرد ابروها باعث گرد نشان داده شدن صورت می شود. تا جایی که امکان دارد ابروهایتان رابالا ببرید و به آن ها قوس داده و حالت شکسته کنید. با این کار صورتتان کمی کشیده تر می شود.


ریمل ابرو اسنس ESSENCE مدل میک بی براو

مدل مناسب ابرو

سه مدل ابرو که صورت شما را پهن و گرد نشان نمی دهد:

1. مدل زاویه دار تند:

مدل زاویه دار تند صورت های گرد را لاغرتر وکشیده تر نشان می دهد. زاویه بالا روی صورت به نحوی عمل می کند که آن را زیاد گرد و پهن نشان ندهد.

2ـ مدل زاویه دار ملایم.

مدل زاویه دار ملایم بسیار مناسب برای صورت گرد است. دراین مدل ناحیه بالای ابرو و بالای چشم پهن تر از حالت عادی می شود و این موجب می شود صورت بلندتر به نظر اید.

این مدل باعث می شود که کمال بلندی را بدون برجستگی مدل زاویه دار تند داشته باشید و این باعث می شود صورت بلندتر و کشیده تر دیده شود.

انتخاب رژ لب

 

رژ لب مدادی 2 کاره بی یو BEYU شماره 274

برای آرایش لب بهتر است از رژ لبهای به رنگ گرم و شاد و پررنگ استفاده شود چون این کار باعث می شود لب های شما کمی از پهنای صورتتان را بگیرد.

آرایش گونه

اگر صورت گرد دارید باید حتی الامکان با آرایش صورت را کشیده تر جلوه داد یعنی با پوشاندن ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه صورت خود را باریک تر نشان دهید بنابراین بهتر است رژگونه را به شکل کشیده بزنید باید رژگونه را از روی استخوان بالایی گونه به سمت گوش و از روی استخوان زیر گونه کمی به سمت دهان بزنید وناگفته نماند که بهتر است رنگ این رژگونه تیره انتخاب شود.

جاهایی که باید تیره شود: اطراف فک، شقیقه ها  گردن.

جاهایی که باید روشن تر شود: وسط بینی، وسط گونه ها ، پپیشانی و چانه.

رژگونه: زیر استخوان گونه

با پوش دادن در اطراف سر، صورت خود را پهن تر نشان دهید.

آرایش گونه ها بسیار مهم و تأثیر گذار است، برای زدن رژ گونه بهتر است گونه های را تو برده و با برس پهن رژگونه را از روی برآمدگی گونه به سمت بالا تا نزدیکی چشم ها به حالت دورانی بزنید.

 آرایش چشم

اگر چشم ها درشتی دارید می توانید به مژه ها بالا و پایین ریمل بزنید و نیازی هم به خط چشم ندارید. ولی اگر چشم ها شما درشت نیست می توانید یک خط چشم شکسته به سمت بالا بکشید. اگر  از سایه های تیره به رنگ خاکستری و دودی هم استفاده می کنید بسیار مناسب است.

نکته:

روشن کردن مرکز صورت

برای کشیده تر نشان دادن صورت باید بیشتر توجه ها را به سمت مرکز صورت جلب کنید. برای اینکه بتوانید توجه ها را به مرکز صورت جلب کنید باید قسمت مرکزی صورت به رنگ روشن باشد. برای این کار لازم است با پودر یا کرم رنگ روشن خود بین ابروها، روی تیغه بینی، بالای لب و مخصوصاً چال بالا لب و مرکز چانه را رنگ روشن کنید.

 

کانسیلر مایع بی یو BEYU مدل لایت رفلکتینگ شماره 3

قیمت 39000 تومان

برای خرید محصول روی نام محصول کلیک کنید.

و یا با شماره تلفن 37130911-051 تماس حاصل نمایید.

نام سایت: www.poostkala.com

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن