آرایش صورت دخترانه جدید

دسته بندی : آرایش صورت

 

 امروزه همه دختران  تمایل زیادی به آرایش کردن دارند به همین جهت به لوزام آرایشی در مارکها و مدلها مختلف روی میآورند.  بسیاری از دختران علاقه ای به آرایش های غلیظ و شدید ندارند و مایلند که صورتشان طبیعی و حالت عادی  باشد  و در عین حال زیبا هم باشند. آرایش های غلیظ  پس از چند ساعت چهره را خسته نشان می دهد و حتی ممکن است زیبایی چهره را بگیرد. بنابراین بهتر است آرایشی ملام و طبیعی روی صورت باشد تا هم چهره شخص زیباترشده و هم حالت عادی و طبیعی به نظر آید.

 استفاده از کرم مرطوب کننده کرم پودر

 همیشه برای شروع آرایش  کمی کرم مرطوب کننده روی پوست صورت و لب خود بمالید. سپس از یک کرم پودر برای از بین بردن لک های صورت و حلقه های سیاه زیر چشم و ... استفاده کنید. استفاده از کرم پودر به ماندگاری آرایش بسیار کمک می کند. از کرم های دور چشم هم می توانید برای از بین بردن لک و تیرگی اطراف چشمهایتان استفاده کنید. فقط به این نکته توجه نمایید که رنگ کرمی که دور چشم تان استفاده می کنید کاملاً مناسب رنگ پوست تان باشد. این تصور کاملا اشتباه است که رنگ کرم دور و اطراف چشم تان یکی دو درجه از رنگ صورتتان روشن تر باشد چون با این کار چهره تان غیرواقعی به نظر می رسد پس همیشه کرمی انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست طبیعی تان باشد.هنگام استفاده از کرم های دور چشم حتماً به این موضوع توجه نمایید که زیاد به اطراف چشم تان دست نکشید چون باعث می شود زیر چشم تان قرمز شود و ورم کند. اگر می خواهید ارایش محوی داشته باشید که کاملاً طبیعی جلوه کند به هیچ عنوان نباید از کرم های و یا کرم پودرهای رنگ روشن استفاده کنید.

توضیح» بهتر است بجای کرم پودر و پنکیک از ضد آفتاب مخصوص پوستتان که دارای کرم پودر هم هستند، استفاده کنید، چون درست است که کرم پودرها و پنکیک ها پوست شما را ظاهراً صاف وتمیز می کنند اما به مرور زمان پوست تان این زیبایی را از دست می دهد و دچار پیری زودرس خواهید شد پس یادتان باشد تا جایی که ممکن است از کرم پودر و پنکیک ها پرهیز کنید. و فقط از یک کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست تان استفاده کنید.

آرایش گونه ملایم

برای داشتن آرایشی دخترانه و ملایم رژگونه های براق که با برس روی گونه زده می شوند را فراموش کنید. برای آرایش گونه ها ابتدا کمی لبخند بزنید تا برجستگی گونه هایتان پیدا شود سپس می توانید از رژگونه صورتی یا هلویی روی گونه استفاده کنید و سپس با کمی پودر صورت اطرافش را محوتر کنید تا کاملاً طبیعی به نظر آید. در ضمن به جای استفاده از رژگونه می توانید از یک رزلب با رنگ ملایم استفاده کنید. ابتدا کمی رژ لب را روی گونه ها زده و با دستان خود رژ را روی گونه پخش کنید. دقت کنید که رنگ ملایم انتخاب کنید.

آرایش ابرو

آبروهایتان را با کمک یک فرچه گرد مانند برس ریمل شانه بزنید. سپس با مداد ابرو داخل ابروها را پر یا به آنها حالت دهید آخر کار هم می توانید از ژل ابرو برای ابروهایتان استفاده کنید تا حالت شان ثابت بماند.

آرایش چشم طبیعی و ملایم

برای آرایش چشم هایتان می توانید از یک ریمل برای تیره تر کردن مژه هایتان استفاده کنید، اول از عرض مژه ها و بعد از آن هم تنها مژه های بالا را از طول ریمل بزنید. می توانید از فرمژه هم برای حالت دادن مژه هایتان استفاده کنید. در صورتی که علاقه زیادی به خط چشم دارید می توانید یک خط بسیار نازک در پشت چشم بکشید که از چشم بیرون نزده باشد. اگر چشمانتان بسیار درشت است که شاید با خط پشت چشم زیاد زیبا نشود، بهتر است با یک مداد سیاه که داخل چشم می کشید حالت بهتری به چشم هایتان بدهید، البته دقت شود که زیاد پررنگ و غلیظ نباشد. در صورتی که علاقه زیادی به زدن سایه چشم دارید می توانید با مدادهای رنگی مطابق رنگ پوست بسیار مات و ملایم درپشت چشم یک خط به جای خط چشم بکشید که با کمی ریمل چشم ها را زیباتر خواهد کرد. هرگز از سایه های رنگارنگ استفاده نکنید چون سایه های رنگارنگ باعث می شوند چهرهتان بسیار زنانه جلوه کند. در ضمن اگر می خواهید آرایش دخترانه و ملایمی داشته باشید از سایه های تیره و مشکی استفاده نکنید.

 

آرایش لب

اگر لب های خشکی دارید برای شروع کار مقدار کمی برق لب یا چرب لب بر روی لبانتان بزنید تا چرب و لطیف شوند. سپس رژ متناسب با رنگ پوستتان بزنید و با دستمان کاغذی اطراف لب را تمیز کنید و اگر زیادی براق است یکی دو بار دستمال را روی لب های بگذارید و بردارید. برای اینکه رژ بیشتر روی لب ها دوام داشته باشند، یا با انگشت روی لب بمالید یا لبهای را چند بار به هم بمالید تا رژ لب به خورد لبها برود. اگر تمایل دارید آرایش لبتان کمی بیشتر جلوه کند ابتدا با یک خط لب اطراف لبتان را مشخص کنید سپس همان خط لب را روی کل لبتان بزنید. و در آخر یک رژ لب که بسیار شبیه همان خط لب شما می  باشد روی لبتان بکشید. دقت کنید که از رنگ های ملایمی استفاده کنید تا آرایشتان طبیعی به نظر آید.

ذکر چند نکته برای آرایش های دخترانه

برای آرایش چشم ها و لب ها، از رنگ های روشن و ملایم استفاده نمایید. هر اندازه رنگی که برای انتخاب می کنید رنگ ملایم تری باشد، آنها را جذاب تر و زیباتر می کند.

ترکیبات آرایش صورت، شامل یک سایه ملایم قهوه ای یا گلبهی خیلی کمرنگ، خط چشم ساده، ریمل، یک رژ لب لایت و همرنگ لب است.

برای اینکه آرایش صورتتان محو و طبیعی باشد به هیچ عنوان نباید از کرم پودرهای خیلی روشن استفاده کنید.

رژ لب رژبلاش آرکانسیل ـ ARCANCIL شماره 305

 

برای خرید محصولات آرایشی می توانید با شماره تلفن 05137130911 و یا به فروشگاه اینترنتی پوست کالا . www.poostkala.com مراجعه فرمائید.

 

  • محاسبه bmi - شاخص توده بدنی
  • محاسبه bmr
  • درصد چربی بدن